Dni Krzanowic

Mimo pogody przerywanej deszczem 3 – dniowe obchody 741 rocznicy powstania miasta Krzanowice odbywały się w atmosferze radości.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14 – tej barwnym pochodem ulicami miasta oraz częścią oficjalną w miejscowym Domu Kultury. Tę część już tradycyjnie w śląskim stroju prowadziła dyrektor gimnazjum Kornelia Lach. Tam też nastąpiło otwarcie wystawy malarskiej.
Wśród zaproszonych gości przewijała się również grupa młodzieży z Ukrainy – z zaprzyjaźnionego Rohatynia. Ogromny namiot, a także krzanowicki rynek zgromadził popołudniową porą wiele nie tylko mieszkańców Krzanowic ale również okolicznych miejscowości powiatu raciborskiego.Publiczność zabawiały m.in. "Kapela Bawarska", "Gang Marcela", zespół ukraiński "Chudoba folk". Na wiele atrakcji mogli liczyć także najmłodsi, dla których zorganizowano zabawę "Wesoła podróż".
Z pewnością na uwagę zasługuje recital Agnieszki Błońskiej – popularnej już dziś piosenkarki z Krzanowic.


 


3 – dniowe obchody 741 – lecia miasta zakończyły się zabawą taneczną. Przygrywał zespół "Ares".

/M.P./

- reklama -

66 KOMENTARZE

  1. poziom emocji świeadczy tylko o tym, że coś generalnie na rzeczy jest. Czy nie uważacie, że bardziej nieprzyzwoity jest bizantyjski styl w działalności na rzecz potrzebujących niż niecenzuralne wkurzanie się na dorabianie do tego niemal świętości?

  2. Do A-F.Biedaku widzę że nie poszedłeś po pomoc do pana doktora.Mam radę nie urzywaj zwrotu „mądrze” bo ty zakompleksiony,biedny i w dodatku niespełniony seksualnie mały człowieczku-nie wiesz co to znaczy.Spróbuj kiedyś przeczytać swoje komentarze i znajdż przynajmniej dwa,które nie są beznadziejnie płytkie,głupie i odzwierciedlające twoje kompleksy seksualno-intelektualne.

  3. Jeszcze jedna uwaga.Ponad rok temu,gdy władzę w Centrum przejmował wielebny z Opola twierdziłeś że wreszcie będzie normalnie.Przez ten czas atmosfera w Centrum zrobiła się podła,nie został dokonany żaden zakup sprzętu dla pacjentów, ani niepełnosprawnych,jest kłopot z kontraktem na przyszły rok na rehabilitację pacjentów, narzeją rodzice i pracownicy,wielebny rezygnuje,a miasto musi wszystko ratować.Cieszy Cię to?Lubisz gdy wszystko w tym mieście upada,lub wynosi się do innych miast ?

  4. Tobie chyba przeszkadza,że nipełnosprawni mają Ośrodek w centrum miasta.Chcesz jego całkowitej likwidacji,żeby nie oglądać tych ludzi?Za Wiechy,jaka by ona nie była,ten Ośrodek się rozwijał i rozbudowywał,a teraz wielebny wypopował co mógł,zabirze do Opola jszcze tyle ile da radę i najlepiej zamknąć tą budę ku chwale A-F,a niepełnosprawnych i pacjentów pogonić ? Do tego jeszcze zamknąć krwiodawstwo,bo też jest skażone MW.Pracowników na bruk a krwiodawców pogonić do Rybnika.Zresztą jak wszystko.

  5. Tego nie wiem.Musisz ich zapytać, ale w swojej zapalczewej nienawiści do wszystkiego i wszystkich co istnieje do okoła, pamiętaj że są pewne ŚWIĘTOŚCI uznawane we wszystkich środowiskach pod każdą szerokością geograficzną, których nawet najgorszy życiowy nieudacznik i prostak, nie narusza. Jedną z takich ŚWIĘTOŚCI są RODZICE,więc przychamuj trochę i nie prowokuj czegoś, czego potem możesz…Miślałem, żę stać Cię na więcej

  6. Jak czytam te komentarze to sam nie wiem czy czytacie artykół,o którym dyskutujecie gdyż chorym i niepełnosprawnym nie jest ważne czy są związki czy nie,ważne jest żeby mógł mieć rechabilitację mój syn chodzi na nią już kilka lat i będzie musiał chodzić kolejne lata,bo przynosi poprawę chodzenia,dlatego mam nadzieje że działał CRON bo kadra lekarzy oraz rechabilitantów i pielegniarek jest wspaniała w kontakcie niepełnosprawnym dzieckim i jego rodzicami.

  7. Życze Ci aby Twój syn jak naszybciej doszedł do stanu w którym nie będzie potrzebował już pomocy i wierzę że dzięki ludziom pracującym w tym Ośrodku stanie to się jak najszybciej. Szkoda że tacy ludzie jak Ty rzadko zabierają merytoryczny głos w tej sprawie,a tak często biją pianę tacy pieniacze jak A-F, którym zależy tylko na rozwaleniu wszystkiego i pogrążeniu w niebycie, nie mając w ogóle pojęcia w jakiej sprawie zabierają głos.Nienawiśc zaślepia i powoduje tylko destrukcję.

  8. Niech Pan A-F i jemu podobni spróbują kiedyś zrobić coś konstruktywnego dla chorych,niepełnosprawnych, bezdomnych,bezrobotnych czy innych potrzebujących. Wtedy gdy zobaczą na ile napotyka się prozaicznych trudności,które trzeba pokonać, będą mogli zabrać sie krytykowanie tych którzy coś robią.Wtedy też może,przy mnieszym zionięciu nienawiścią,uda się komuś wymiernie pomóc i zrozumieją żę życie nie polega tylko na ślepym krzywdzeniu innych.

  9. ludzie, a ortografia?! Internet od niej nie zwalnia,nawet kimś z dysortografią czy dysleksją czy innym dys.. w pisaniu może wstrząsać prezentowana tu pisownia.Nie można poważnie traktować kogoś kto np CHAMUJE albo czyta ARTYKÓŁ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here