Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w raciborskim starostwie

W raciborskim starostwie zaczął działać Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych. To jedyny taki ośrodek w województwie utworzony przez samorząd, przy wsparciu PFRON – u. Można się tam dowiedzieć o możliwościach wsparcia finansowego i rzeczowego, organizacjach działających na rzecz niepełnosprawnych. Można także zasięgnąć porad prawnych.

Dotychczas osoby niepełnosprawne w poszczególnych instytucjach i organizacjach uzyskiwały tylko cząstkowe informacje na temat przysługujących im praw. Stąd pojawiła się potrzeba utworzenia miejsca gdzie można uzyskać kompleksowe informacje.

Podobne ośrodki działają jeszcze w Chorzowie i w Katowicach, ale zostały utworzone przez organizacje pozarządowe. W Raciborzu adaptację pomieszczenia, zakup sprzętu i wyposażenia oraz przystosowanie sanitariatów sfinansował PFRON. Koszt tych prac wyniósł w sumie około 30 tys. zł. Fundusz dodatkowo finansuje koszty zatrudnienia dwóch pracowników Ośrodka. Z kolei Powiat Raciborski udostępnia pomieszczenie i finansuje jego bieżącą działalność.


/SaM/

W Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych zatrudnione są dwie osoby niepełnosprawne. Działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. We wtorki od 15.30 do 17.30 dyżuruje tu też prawnik. Ośrodek mieści się w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6 na parterze -nr tel. 032 415 44 08 wew. 338, tel./fax 032 415 12 12, e-mail: [email protected]

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się z Tobą. Nasze budynki to prawie nędza a wystarczy popatrzeć na budynki „nowoczesnej” okazuje się że może być czyst i ładnie w budynkach. Dbają nawet o obejścia. pozazdrościć.

  2. Jakby MZB miał tyle pieiędzy co spółdzielnia, to też klatki ładnie by wyglądały. W MZB dużo osób zalega z czynszami, a reszta która płaci płaci je bardzo małe, znacznie niższe niż w spółdzielni.

  3. z pieniędzmi to jest róznie, ważny jest sensowny zarządzajacy. wystarczy porównać. W Raciborzu spółdzielcy nie płaca wiekszych czynszów ani nie są bogatsi a jak wyglądaja blki i klatki nowoczesnej w porównaniu ze spółdzielniami okolicznych miast? cokolwiek by nie powidziec o SM to się spisuje jako gospodarz, gdyby tak i mzb byłoby moze w tym naszym mieście ładniej

  4. Chwila…? Jak to rada miasta ma przyznawać środki na remonty?? Lokatorzy mieszkan spoldzielczych sami sobie placą fundusz remontowy z ktorego wykonuje sie niezbedne prace. Moj projekt na poprawienie sytuacji jest taki: podnieść czynsze o fundusz (w nowoczesnej to prawie 2zł/m miesiecznie) wtedy bedzie czysto i ladnie.

  5. dlaczegio jak ludzie nie placa czynszu nie egzekfuja tego od nich tyle ludzi czeka aby miec mieszkanie-ci co nie placa trudno eksmisja-oczywiscie nie jest to proste, ale MZB nie ma tez wysokich czynszow. Jedni mieszkaja i nie placa inni chca mieszkac i placic i co?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here