Raciborzanka pełnomocnikiem PiS ds. NGO – sów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji pozarządowych oraz chcąc nawiązać bliższą współpracę z nimi, ze struktur Biura Organizacyjnego PiS wydzielono zespół pracowników odpowiedzialnych za kontakty i współpracę z organizacjami tworzącymi III sektor.
Każda struktura okręgowa Prawa i Sprawiedliwości na mocy tej decyzji posiada więc Pełnomocnika Okręgowego Zespołu ds. Organizacji Pozarządowych – w naszym regionie obejmującym obszar Okręgu Rybnickiego nr 30 do pełnienia tej funkcji powołano raciborzankę, p. Katarzynę Dutkiewicz.

 


To zakres działania bardzo dobrze wpisujący się w dotychczasowe – społeczne i zawodowe doświadczenia Kasi Dutkiewicz, która jest m.in. członkiem Zarządu Koła PiS w Raciborzu, a jednocześnie sekretarzem Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Człowieka „TĘCZA”. Jak sama mówi: Poprzez zagadnienia integracji i reintegracji społecznej, poprzez problematykę wykluczenia społecznego i osoby mi bliskie, zajmujące się tymi dolegliwymi problemami zaangażowałam się w działalność w ramach organizacji pozarządowej. Z czasem zaangażowanie to zaowocowało moim bliższym zainteresowaniem III sektorem w ogóle, a każdy kto zetknął się z tego typu działalnością wie jak bardzo ona wciąga i pozytywnie uzależnia – dalej bez pracy społecznej swojego czasu planować po prostu niepodobna.

Do zadań Pełnomocnika Okręgowego Zespołu ds. Organizacji Pozarządowych należeć będą kontakty i współpraca z organizacjami pozarządowymi, realizacja wytyczonych zadań dotyczących wspólnego z organizacjami zaangażowania w działalność użyteczności publicznej.

Katarzyna Dutkiewicz ma nadzieję, że jej dotychczasowe doświadczenia, które wielokrotnie stawiały na jej drodze osoby działające w organizacjach pozarządowych naszego regionu, pozwolą jej dobrze wywiązywać się z powierzonych obowiązków. – Nie ukrywam, iż dodatkowym źródłem mojej satysfakcji jest fakt, że właśnie w gronie tych osób ulokowałam wiele moich serdecznych i inspirujących przyjaźni. To wielka radość móc łączyć przysłowiowe przyjemne z pożytecznym – dodaje nowy pełnomocnik.

Na co dzień K. Dutkiewicz jest również dyrektorem biura poselskiego posła na Sejm RP Bolesława Piechy, z siedzibą w Rybniku. W biurze filialnym posła przy ul. Drzymały 36/1 w Raciborzu dyżuruje w każdy piątek, w godzinach od 9.00. – do 17.00.

/PiS/

- reklama -

22 KOMENTARZE

  1. no biedaczki i jak dojedziecie pozniej do miasta na zakupy mam na mysli rybnik i jego 2 galerie oraz wiele firmowych sklepow i nie tylko np. media markt o ktorym u was bylo tak glosno, lament slyszany byl az w zorach!! pamietajcie w pazdzierniku carefour, grudzien focus, marzec plaza zapraszamy (odkladajcie juz pieniazki) pa

  2. Komunikacja przede wszystkim! Drogi przejazdowe muszą być. Musi to być naszym gminnym priorytetem. Od tego zależy przyszłość miasta. Może za 20 lat, gdy młode pokolenie zmieni zatwardziałych komunistów.

  3. Przecież to rondo,na styku Rybnickiej i Piaskowej, to stara rzecz, gdy budowano 2pasmówkę ul.Piaskowej.Oby nasze „urzędasy” dalej znowu coś nie sknociły,bo w miejscu „zakrętu śmierci” na Piaskowej, miała być przedłużona dwupasmówka w stronę Sudziennej, na Chałupki.Na tych samych planach był też drugi most, równoległy do obecnego,a za nim prosta 2pas., przez Oborę w stronę Rybnika.UM Rac.zatem musiał wiedzieć, że Auchan burzy plan komunikacyjny miasta, i oddali plany budowy obwodnic miasta!!!

  4. racja – „prawie”, bo moja ulice zalali asfaltem 😉 tez mam wrazenie ze o tej obwodnicy sie tylko gada i gada i gada i nic z tego nie wynika :/ a jak teraz jeszcze zaczna remontowac most, to dopiero bedzie smisznie :/

  5. Ciekawe jest co innego. Otóż most na Uldze na Kamieniok jest wąski. Trzeba obok zbudowac drugi, aby puścić w końcu tę dwupasmówkę na Rybnik. Drugi most nie może być na lewo od obecnego, bo droga musiałaby przeciąć Auchan. Musi więc być na prawo, ale tam właśnie oddano potęzny osadnik wody deszczowej. Poza tym stoi tam MADAG. To pokazuje jak bez wyobraźni dzialaja urzędnicy w Gminie, wydając decyzje o warunkach zabudowy. I że nikt, ani prezydent ani urzędnicy nie mają żadnej wizji. Tylko zajmują.

  6. To prawda,że nic się nie robi, by rozwiązać problemy komunikacyjne Raciborza, „glancowanie” asfaltów w centrum, to markieting UM przed wyborami. Jest planowany remont obecnego mostu, jeśli zużyją pieniądze na poszerzenie chodników, bo tylko to jest możliwe, to nie będzie nigdy wschodniej obwodnicy ani drogi szybkiego ruchu do Katowic i Rybnika, gdzie przeniesiono kilka Urzędów z Raciborza.Pieczątka w paszporcie to urlop dniówki pracującego, już teraz.

  7. poczekajcie, jak tylko otwarty zostanie Kaufland: rondo, most zamkowy i ulica Podwale będą nieprzejezdne. Zwiastunek tych urozmaiceń były korki, gdy zamknięto część mostu na Odrze, gdy robiono tam ten kawałeczek chodnika, bo całośc pewnie znowu zrobiona zostanie, gdy spadnie śnieg i w przyszłym roku znowu wszystko popęka. To jest super polsko-raciborska organizacja pracy, błeeee.

  8. Zadowolony z życia nie rób tu takiej samej wiochy i próby skłócania ludzi jaką próbował robić Racibor na forum rybnickim. A co do obwodnicy Raciborza to ja mogę tylko napisać jedno – bardzo by się przydała. Mimo, że Racibórz jak na razie się nie korkuje to jednak trzeba myśleć perspektywicznie.

  9. A tych którzy tak bardzo tęsknią do opolskiego chciałbym poinformować, że to jedno z najbiedniejszych województw jeśli chodzi o wyrabianie PKB na 1 mieszk. Poza tym słyszeliście o jakichkolwiek inwestycjach i inwestorach lokujących się tam? Ja przynajmniej nie. Niedawno w DZ wypowiadali się mieszkańcy Kędzierzyna którzy masowo uciekają z tego miasta nie widząc w nim żadnej przyszłości. Nysa – to przykład kompletnego upadku przemysłu w mieście… Co robią mieszkańcy którzy tam zostali? Dojeżdżają

  10. To jest kontrowersyjna teza, że znaczyłby tyle co w ślaskim. Bo w opolskim byłby faktycznie drugim co do wielkosci ośrodkiem miejskim. Nominalnie Kędzierzyn-Koźle ma więcej mieszkańców, ale to zlepek dwóch miejscowości. Ale faktycznie ściągnięcie inwestycji wcale nie musiałoby być łatwiejsze..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here