Słoneczne wspomnienia

Dzięki staraniom prezes raciborskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Krystyny Klimaszewskiej 30 osobowa grupa dzieci z raciborskich podstawówek spędziła dwa tygodnie wakacji na kolonii w Gdańsku Stogach.To już kolejny wyjazd dzieci na letni wypoczynek – zaznacza prezes Krystyna Klimaszewska i dodaje: z poprzednich turnusów uczniowie wrócili tak zadowoloni, że nie wolno nam zaniechać współpracy z fundacją posła Tadeusza Motowidły „Pomocna dłoń”, z której dostajemy ofertę wyjazdu do Gdańska.Dzieci przebywały nad morzem dwa tygodnie, gdzie mieszkały w domkach kempingowych otoczonych lasem.
Tu realizowały program zaoferowany przez wykwalifikowaną kadrę opiekunów.O pobycie nad morzem uczestnicy kolonii mówią z rozmarzeniem.

Dziesięcioletni Tadek Sawicki chętnie wróciłby do spacerów brzegiem morza. Z sympatią wspomina dyskotekowe wieczory
i dni wypełnione zabawami z rówieśnikami.

Ja wspominam wycieczki po okolicy – dodaje starszy o rok Marcin Depta.

O wycieczkach chętnie opowiada też Sławek Kulinicz. Wiadomości zdobyte w oceanarium i na wycieczce na Westerplatte wykorzystam w szkole, na lekcjach – dodaje chłopiec.


20-osobowa grupa dzieci przebywała także na koloniach zdrowotnych w Zwardoniu k/ Żywca. Tam dzieci spędziły niezapomniane chwile, wszyscy wrócili zdrowi i zadowolenni – komentuje prezes raciborskiego oddziału TPD Krystyna Klimaszewska. Na tegoroczny wakacyjny wyjazd zdrowotny zgłosiło się bardzo wielu chętnych. Niestety liczba miejsc była ograniczona, ale postaramy się w przyszłym roku zapewnić dwa turnusy dla dzieci z Raciborza, by zadowolić wszystkich chętnych – obiecuje pani prezes.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here