„Rewelacji” kilka na konferencji PO

14 września odbyła się pierwsza konferencja prasowa koła PO nr 1 w Raciborzu, podczas której poseł Andrzej Markowiak oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta miasta. Henryk Kretek, przewodniczący koła PO nr 1 w Raciborzu, zabrał głos w sprawie, która w ostatnim czasie zachwiała opinią publiczną. – Chcieliśmy odnieść się do stale stawianych nam zarzutów w kwestii działań prowadzonych przez powiatową strukturę PO pod moim przewodnictwem. Rewelacje w kwestii łamania statutu nigdy nie zostały formalnie potwierdzone przez kompetentne organy Platformy Obywatelskiej. Dopiero uchwała Zarządu Krajowego PO z 5 września tego roku zawiera informację o przyczynach rozwiązania struktur powiatowych PO w Raciborzu. Przedmiotowa uchwała stanowi w konkluzji o tym, że „do oczywistego naruszenia statutu doszło przez członków zjazdu w powiecie”, a nie jak dotychczas informowały lokalne media – przez przewodniczącego w powiecie. Naruszenie statutu polegało na naruszeniu procedury określonej w statucie i wyborze zarządu po wyborze przewodniczącego, którym ja zostałem prawidłowo wybrany. Po wyborze przewodniczącego miało dojść do wybrania rady w powiecie a nie zarządu, bowiem to rada w powiecie, a nie zjazd w powiecie ma kompetencje do wyboru zarządu na wniosek przewodniczącego – tłumaczył Kretek.

Wczorajsza konferencja pełna była niespodzianek. Poseł Andrzej Markowiak oficjalnie ogłosił, iż po rozmowie z Donaldem Tuskiem i jego aprobacie, zgłasza swoją kandydaturę na prezydenta miasta.
Jedni ruszają do boju o prezydentowski stołek, inni z niego… rezygnują. – Biorąc pod uwagę skomplikowaną sytuację jaka od dłuższego czasu istnieje w strukturach raciborskiej PO, podjąłem decyzję o wycofaniu się z kandydowania na stanowisko prezydenta. Te liczne środowisko w Raciborzu, wielu indywidualnych wyborców chcę zapewnić, że oczekiwania jakie pokładali w mojej kandydaturze, nie pozostaną tylko niespełnionymi nadziejami. Jestem przekonany, ze te oczekiwania będę mógł realizować w ścisłej współpracy z przyszłym prezydentem – powiedział Stanisław Mika.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here