MALARSTWO ABORYGENÓW AUSTRALIJSKICH

WYSTAWA MALARSTWA ABORYGENÓW AUSTRALIJSKICH ze zbiorów MARGO BIRNBERG mieszkającej w Melbourne.
1 września o godz. 18.00 w sali kameralnej Raciborskiego Domu Kultury przy ul. Chopina 21
Impreza w ramach Dni Raciborza. Zobacz PROGRAM.


Margo Birnberg urodziła się w Gliwicach. Przed emigracji do Australii przez kilka lat mieszkała  w Raciborzu. Do Australii wyjechała w 1963 roku i tam odkryła swoją pasję podróży po australijskich pustyniach.
Birnberg jest współautorką kilku pełnometrażowych filmów o piątym kontynencie. Podczas jednej z podróży, w 1974 roku na Pustyni Gibsona spotkała parę Aborygenów Yatungka i Warri z plemienia Mandjildjarra, żyjących tak jak ich przodkowie przed tysiącami lat. Birnberg i jej towarzysze podróży byli pierwszymi białymi lud?mi, których spotkali ci Aborygeni. To wydarzenie stało się inspiracją po pierwsze do bliższego poznania Aborygenów w ogóle, po drugie do twórczości poetyckiej. Podczas wernisażu odbędzie się również wieczór promujący tomik wierszy autorstwa Margo Birnberg pt.: „Mapa wspomnień”

Racibórz jest pierwszym z czterech miast, w których będzie można zwiedzić tę ekspozycję. Pozostałe trzy to Warszawa Strasburg i Paryż.

WERNISAŻ – 1 września o godz. 18.00 sala kameralna RDK, ul. Chopina 21 – wstęp wolny

Wystawa prezentowana będzie do 20 września 2006 r. w dni powszednie w godz. od 9.00 do 16.00 oraz w soboty i niedziele od 16.00 do 20.00.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here