Wypadek na moście zamkowym

W ubiegły piątek na moście zamkowym w Raciborzu miał miejsce wypadek. Kierowca „malucha” zepchnął inny samochód z drogi. Ten uderzył w mur. Mało brakowało a wylądowałby w rzece.

Piątek, 15 września. Prawie 9.30. Golf zbliża się do skrzyżowania Bosackiej – Armii Krajowej. Zatrzymuje się na światłach. Po chwili zielone. Rusza. Jedzie powoli. Kierowca zerka w boczne lusterko i asekuracyjnie przez ramię. Lewy pas wolny. Więc rezygnuje z prawego. Jedzie powoli. Nie zdążył się jeszcze rozpędzić po postoju. Na szczęście. Nagle huk. Ktoś z impetem wbija się w bok pojazdu. Siła uderzenia zarzuca samochód, by po chwili wybić go z jezdni wprost na mur mostu zamkowego. Kierowca jest w szoku. Przez jakąś chwilę nie ma sił żeby wyjść z auta. Na szczęście żadnych groźnych zranień. Tylko potłuczenia no i ten wstrząs. W końcu wydostaje się na zewnątrz. Staje na chodniku i widzi, że całą sytuacją zablokował ruch na jednym z pasów. Ale nikt się nie zatrzymuje. Włączają migacze, omijają „przeszkodę” i jadą dalej… – Nikt nie zatrzymał się, żeby spytać czy nic mi się nie stało. A przecież mogło! Przecież mogłam leżeć nieprzytomna z głową na kierownicy! Przecież mogłam kogoś potrącić na chodniku, albo samochód mógł wybuchnąć, w końcu jest na gaz! Jestem przerażona obojętnością ludzi… – opowiada Beata Kowol z Raciborza, kierowca pechowego golfa. – Dobrze, że nie jechałam zbyt szybko. W innym przypadku, jak mówiła mi policja, bez trudu przebiłabym mur mostu i wylądowała w rzece… To straszne, że ludzie potrafią być tacy nieczuli!


Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ustalenia sprawcy wypadku. Kierowca poruszał się Fiatem 126p, koloru najprawdopodobniej białego. Wszystkie osoby, które mogłyby udzielić jakichkolwiek informacji pomocnych w dochodzeniu prosi się o kontakt z KPP w Raciborzu – 032 459 42 00.

/SaM/- reklama -

27 KOMENTARZE

 1. Gdyby Urząd Miasta wydał troszkę pieniędzy zamiast na pomnik pominę jaki, na monitoring w najbardziej niebezpicznych miejscach w Raciborzu jak to zrobiły niektóre sąsiednie miasta -to żyło by się lepiej a na pewno bezpieczniej. No ale nasi radni zamiast o bezpieczeństwie wolą myśleć o elektoracie moherowych beretów 🙁

 2. w centrum wroc samochod potracił trzy osoby. Mimo, że nagrało się to na kamerze, to nie ustalono sprawcy, któy zbiegł z miejsca wypadku. Zamiast na pomnik i zamiast na monitoring lepiej wydać na….?

 3. Codziennie przechodzę przez most z Ostroga i nie mogę zrozumieć dlaczego zamknięto jeden pas ruchu dla pojazdów z ronda na Ostróg, zamiast skierować cały ruch pieszych jedną stroną mostu. Efekt jest taki, że my, piesi idziemy obok przeraźliwie hałasujących młotów pneumatycznych, w tumanach kurzu i obok jadących w strasznym ścisku aut. Myslę, że bezpieczniejsze i mniej uciążliwe dla kierowców i pieszych byłoby powyższe rozwiazanie.

 4. Zamiast zwiększać bezpieczeństwo na drogach miasto wyda ciężkie pieniądze na bezsensowne brukowanie chodników – po całym centrum nie da się już poruszać z wózkiem dziecinnym , inwalidzkim i w butach na obcasach – ale to nie istotne , grunt że dobrze ma się firma Bruki Trawiński – i zlecający jej pracę „przyjaciele”.

 5. hehe jestem zdziwony – od czasu jak dowiedziałem sie ze jakies auto wbilo sie w barierke z mostu nie moglem sobie tego wyobrazic?! przeciez tam jest taki wysoki kraweznik?? i to jeszcze maluch? a co do bruku to wozkiem jezdzic nie musze ale wiem jaki problem jest przebic sie po tym na rolach – wybrukowane ulice maja swoj unikalny klimat ale przyznam ze jest to czasem nie praktyczne

 6. Bardzo przykre jest to że nikt się nie zatrzymał,nikt nie pomógł.Gdyby ktoś pomyślał to pojechał by za tym maluchem i może udało by się ująć sprawcę.Mam nadzieję że jeśli czyta to ktoś ze świadków tego zdarzenia to ruszy go sumienie.Oby oni nigdy nie znaleźli się w takiej sytuacji a jeśli tak to mam nadzieję że IM ktoś pomoże

 7. A gdyby ta kobieta wpadła do rzeki też by się nikt nie zatrzymał????W sumie po co?!Przecież jesteśmy zbyt zagonieni żeby zabaczyć krzywdę innego człowieka!WSTYD

 8. Ciekawe czy zgłosi się jakiś świadek?Chociaż raczej marne szanse bo skoro nikt się nie zatrzymał „na gorąco” to czego można spodziewać się po takim czasie :-(?

 9. Czemu ciągle Ty i Inni wypominacie pieniądze na pomniki dla tak wielkich ludzi a nie dostrzegacie, iż np. prezydent wydał na dokumentację zagosp. żwirowiska na Ostrogu aż 328 tyś.która poszła do szuflady i nigdy nie będzie wykorzystana ?Tzw. AKAPULTO.

 10. Czemu ciągle Ty i Inni wypominacie pieniądze na pomniki dla tak wielkich ludzi a nie dostrzegacie, iż np. prezydent wydał na dokumentację zagosp. żwirowiska na Ostrogu aż 328 tyś.która poszła do szuflady i nigdy nie będzie wykorzystana ?Tzw. AKAPULTO.

 11. Każde miasto , które chce się rozwijać i dbać o bezpieczeństwo musi szukać nowych nowoczesnych rozwiązań.Mamy jeden most prowadzący do centrum dla sam. osobowych, autobusów i Tirów.Zrobienie kolejnego mostu z możliwością dofinansowania z EFS jest możliwe i moim zdaniem konieczne. Dla polepszenia bezpieczeństwa i płynnej komunikacji w mieście,oprócz tego mostu jest wiele innych rzeczy.Z pewnością nie chodzi o symbole w postaci pomników,tylko o rzeczy użyteczne,wspomagające znaczenie gospodarcze.

 12. Dzisiaj rano, po 8:00 widziałem na „Odrostradzie”(na wysokości Abry i Biedronki) samochód Seicento na opolskich blachach jak stało wbite maską w latarnię. Siła uderzenia musiała być wielka ponieważ spadły dwa nowe klosze z żarówkami z latarni. Doprawdy nie wiem jak mógł ktoś tak wylecieć z drogi, skoro ten odcinek jest już prosty a latarnia dodatkowo znajduje się na trawniku, który jest odgrodzony od jezdni wysokim krawężnikiem.

 13. Pani Beta histeryzuje! Ani nikogo nie przejechała, ani nie leżała nieprzytomna na kierownicy, nie wpadła także do rzeki. Samochód był na gaz i mogł wybuchnąć? Może i mógł – gapie by temu nie zapobiegli.

 14. Przeraża mnie sam fakt takiego artykułu! Czym się w tym małym miasteczku ludzie zajmują… Może felieton napisać , że np. p. Władzio wjechał w bandę mostu. Jakie to straszne i godne uwagi. Niech się miasto za nawierzchnię ronda bierze bo wygląda ono jak dzień po eksplozji!!! SIC.

 15. Ty śmiechacz coś Ty się tak obudził z tą Panią Betą po półtora roku?Nie masz co z czasem robić?Co ty myślisz że to ja taki dramatyczny artukuł tu zamieściłam?Pomyśl człowieku….

 16. A poza tym nie chodziło o to czy mi się coś stało czy nie, tylko o to jak ludzie reagują.Auto się rozpiernicza przed nimi a oni sobie spokojnie jadą dalej.Widać to jest normalne w dzisiejszych czasach.I tyko na to chciałam zwrócić uwagę.

 17. ciekawe co to był za złim z tego golfa ze go maluch zeochał i pojechał sobie dalej a jesli chodzi o ludzi to ja im się niedziwie bo jak pomogą albo wskarza sprawce to będą ciągani po sądach a sprawca pozna ich dane i może sie to dla nich skończyć żle

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here