Uczennica z Raciborza zwyciężczynią konkursu „Akcja Animacja”

Stacja telewizyjna Cartoon Network rozstrzygnęła VI edycję międzyszkolnego konkursu Akcja Animacja. III miejsce w grupie wiekowej od 14-16 lat zdobyła Anna Romanowska z Gimnazjum Nr 2 w Raciborzu. Konkurs plastyczny Akcja Animacja to inicjatywa stacji telewizyjnej Cartoon Network skierowana do dzieci w wieku od 7 do 16 lat, gotowych puścić wodze swojej wyobraźni. Przedsięwzięcie ma na celu promocję animacji jako jednej z bardziej wymagających
i kreatywnych dziedzin sztuki. Podobnie jak w poprzednich latach, zadaniem uczestników zabawy było wymyślenie nowego bohatera kreskówek i przedstawienie jego przygód w formie komiksu.

Chociaż zarówno dla zwycięzców i szkół przewidziano fantastyczne nagrody takie jak: zestawy komputerowe, telewizory, odtwarzacze DVD i CD, konsole do gier oraz profesjonalne wyposażenie pracowni plastycznych, największą nagrodą jest możliwość zobaczenia zwycięskich prac w formie animacji na antenie Cartoon Network. Zwycięzcy konkursu, dzięki profesjonalnym wskazówkom animatorów oraz technikom produkcyjnym Cartoon Network będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć się jak prawdziwi twórcy kreskówek.

- reklama -

Helen Lucy, dyrektor kanału i szef marketingu w Turner Broadcasting: Jesteśmy szczęśliwi, że konkurs Akcja Animacja jest organizowany w Polsce już po raz szósty oraz że ponownie możemy ogłosić nazwiska szczęśliwych zwycięzców. Celem Cartoon Network jest bawić
i jednocześnie uczyć kreatywności, stąd idea konkursu Akcja Animacja. Biorąc pod uwagę prace, które otrzymaliśmy, jesteśmy przekonani, że cel ten został spełniony. Pomysły wykorzystane w przesłanych pracach dowodzą wielkiej fantazji i talentu uczestników, którzy stworzyli animacje godne pokazania na antenie telewizji.

W tym roku ponownie Akcja Animacja promuje działalność UNICEF, światowej organizacji zajmującej się pomocą dzieciom na całym świecie, która m.in. wspiera ideę twórczego myślenia oraz rozwijania zdolności artystycznych u najmłodszych. Honorowym patronem Akcji Animacji został Minister Edukacji Narodowej i Nauki, co niewątpliwie świadczy o uznaniu, jakim cieszy się konkurs.

Zdobywcę trzeciego miejsca odwiedzą bohaterowie kreskówek stacji Cartoon Network, którzy wręczą uczennicom i szkole zdobyte nagrody, statuetkę oraz dyplom.

/SaM/

Prace zwycięzców będzie można również zobaczyć na antenie Cartoon Network, 3 listopada
o godz. 18:00 oraz 5 listopada o godz. 9:00 (powtórka).

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here