Dni Filmu Polskiego

Wrzesień w wielu kinach był miesiącem prezentacji filmów polskich. Tradycja ta umarła śmiercią naturalną. Postawiono na komercyjne tytuły, filmy zagraniczne. Raciborskie kino „Przemko” od kilku już lat proponuje widzom wrześniowe Dni Filmu Polskiego.
Impreza w ramach Dni Raciborza. Zobacz PROGRAM.W tym roku poświęcone są twórczości Krzysztofa Zanussiego. Dlatego widzowie obejrzeć będa mogli: Struktura kryształu (1969) – 6 września godz. 17.00, Życie rodzinne (1970) – 6 września godz. 18.30, Barwy ochronne (1976) – 7 września godz. 18.00, Iluminacja (1972) – 14 września godz. 17.00, Spirala (1978) – 14 września godz. 18.30, Constans (1980) – 21 września godz. 17.00, Cwał (1990) – 21września godz. 18.30, Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową (2000) – 28 września godz. 17.00, Persona non grata (2005) – 28 września godz. 18.45.

Nie zabraknie również spotkania z samym reżyserem, które odbędzie się 7 września o 17.00.
Bilet na jeden dzień przeglądu (2 filmy) kosztuje 10 zł., zaś karnet na cały przegląd (9 filmów) 40 zł. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych i studenci – wstęp bezpłatny.

Weź udział w naszym konkursie .

- reklama -
- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Prezydencie Osuchowski zgadzam się z panem. Winę ponosi tu inwestor. Brak z ich strony kompetencji w negocjacjach nie wynika z błędów formalnych urzędu, bo takowych nie było.Jedynie można mieć chwiejną pewność co do orzekania przez nasz sąd.Zapewne sprawa będzie na wokandzie nie jedną kadencję pana następców.Tak trzymać.Widzę że intuicja pana nie zawodzi. Powodzenia!

  2. Magistrat niczego nie obiecywał. Były raczej takie oczekiwania Starostwa a magistrat nie wykluczał dofinansowania szpitala ale nie określał wielkości środków i to tylko w sytuacji gdy uda się przejąć wadium. Budżetu nie tworzy się z fusów.

  3. Jeśli miasto wtopi sprawę to tę żabę będzie musiał przełknąć następny prezydent SRC. A tak na marginesie UM już wtopił ok. pół miliona na makietę i plan Acapulco.

  4. A propos Starostwa to budżet budżetem, ale jak można liczyć pieniądze, których jeszcze się nie posiada?!? Gdybym tak prowadził firmę to w zimie chodziłbym w sandałach. Przecież to podstawowa zasad – nie licz pieniędzy, których nie masz w ręku.

  5. Oby UM mial racje. Moze pojawia sie tu jakis prawnik, ktory zna sie na tych sprawach. Moglby nam powiedziec jakie szanse ma Auchan na odebranie wadium. Poki co trzeba nam trzymac kciuki za powodzenie UM w sadzie.

  6. Sądzę, że AUCHAN ma sprawę przegraną. Bo skoro Schiever buduje tzn. że grunt nie ma żadnych wad. A taki był powód odstąpienia Auchan od podpisania aktu notarialnego. No chyba, że będą się sądzić, że mogli kupić taniej, bo teren wymagał palowania – nie nadawał się całkowicie na budowę takich obiekt, a w specyfkacji przetargu nie było to podane. Ale to już zależy wszystko od prawników z Urzędu Miasta. Obawiam się, że sprawa może zostać przegrana, jak większość spraw, w których Urząd „coś nabroił”

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here