Pomysł na sukces

  Wodzisławskie starostwo i Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku zapraszają pracodawców do skorzystania z bezpłatnych szkoleń zawodowych dla pracowników powyżej 50 roku życia. Szkolenia komputerowe, językowe, szkolenia z marketingu – zarządzania, księgowo-finansowe, bhp, obsługa wózka widłowego realizowane są w ramach projektu "Pomysł na sukces". Projekt jest otwarty na potrzeby pracodawców, co oznacza, że to sami pracodawcy mogą zgłaszać również swoje potrzeby szkoleniowe.

  Pracodawcom realizatorzy projektu oferują między innymi: pomoc w przygotowaniu stanowiska do nauki (komputer, dostęp do Internetu), bezpłatne podstawowe szkolenie w zakresie obsługi komputera, bezpłatny udział pracowników w kursach, weryfikacje zdobytych umiejętności przez pracownika, wsparcie ekspertów i nauczycieli.

  Więcej informacji na temat szkoleń można uzyskać pod numerem telefonu 032 422 2446.

  /SaM/

  - reklama -

  36 KOMENTARZE

  1. Co do zbiornika i dworca PKP to się zgodzę, ale reszta… Miasto jest w opłakanym stanie i ciężko będzie się podnieść. To miasto umiera i trzeba mu pomóc zanim będzie trzeba reanimować.

  2. Za markowiaka to sie kompletnie nic nie dzialo. Za osuchowskiego troche wiecej ale duuuzo za malo. Potrzeba swiezej krwi tylko ja nie widze poki co odpowiednich kandydatow. I tak wygra markowiak :/

  3. No muszę przyznać, że podoba mi się pewna drapieżność prezydenta Osuchowskiego:)) ten wątek o kołaczykach jest dobry!. Co do filmu to oczywiście jestem niezadowolony, że prezydent kręci film – relację z koncertu, w którym on śpiewa zamiast Dody:)(mam nadzieję, że ten koncert zajmie pierwsze miejsce w MTV). Co do wypowiedzi Wojnara to już od dawna wiadomo, że Wojnar układa pionki. w 2001 roku odbyło sięm małe przyjęcie w „Malibu” organizowane przez nowego posła Markowiaka i jego sympatyków….

  4. …Podczas tego bankietu Markowiak zwrócił się ze słowami podziękowań do zebranych „dziękuję wszystkim, którzy swoimi głosami przyczynili się do tego, że jestem w parlamencie” na to dołączył się obecny także Wojnar mówiąc „Andrzej co ty pier…sz, przecież wiesz dzięki komu dostałeś się do parlamentu”. I właśnie o tej nielojalności Markowiaka i jego korzeniach wspomina Wojnar.

  5. Jeszcze wróce do wypowiedzi prezydenta z małą moją wstawką:)) „Doda zaśpiewała w SRC dzięki budżetowym środkom, więc dlaczego ja niemógłbym zaśpiewać? Zapewniam, że wcześniej pojawią się inni cenieni artyści” I tak pan prezydent za swój występ skasuje 20 tysięcy (to i tak mało jak na gwiazdę tego formatu gdyż Doda skasowała więcej:)). A czy pan prezydent też zaśpiewa w ogrodniczkach i trzymając różowy mikrofon?:)

  6. A czy podczas koncertu pana prezydenta będą karuzele i inne atrakcje na Pl.Długosza i Rynku?. Mam nadzieję, że się pan Borowik nie pogniewa, że prezydent robi mu konkurencję. Jestem bardzo ciekaw konwecji tego koncertu: czy to będzie prezydent solo czy też Ich Troje (Osuchowski, Szypowski, Bartela)?. Myślę, że publiczność dopisze tak samo jak na koncercie Dody:)

  7. Zgadzam się z Tomashem: większość inwestycji, którymi dziś chwali się Jan, zapoczątkował Hajduk. Ale jak to kiedyś Miller powiedział, „prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, nie jak zaczyna, ale jak kończy”:) Choć Adam H. w powiecie też nieco zdziałał-np. ostatnio kasa na zamek. Na marginesie, powiat też podobno kręci film, pisano o tym w DZ.

  8. Taa tez o tym czytalem. Kosztuje 10 tys. ale z tego co wiem jest zrobiony inaczej niz ten Osuchowskiego. Troche wiecej konkretow, ale co z tego bedzie zobaczymy. Swoja droga zaluje ze Hajduk nie chce byc prezydentem, mialbym kandydata. A tym czasem :]

  9. Wszyscy mają ambicję w tym miescie jakby było ono nie wiadomo jaką metropolią a czeba sobie powiedzieć prawdę że to prowicjonalne miasteczko które nigdy już nie będzie mogło konkurować z miastami takimi jak Rybnik czy Gliwice więc niech nikt nie myśli ze znajdą się inwestorzy do budowania tu miejsc pracy.A Kaufland czy Auchan nie jest inwestycją w przyszłośc Raciborza Firmy te budowały tutaj swoje placówki patrząc tylko na klientów pracujących za granicą Holandia i Niemcy.

  10. Na ostatniej sesji było gorąco. Radni: Klima i Niewrzoł zarzucali prezydentowi pominięcie konsultacji społecznej co do projektu planowanego ronda koło Strzechy. Teraz organizują sami spotkania w tej sprawie z mieszkańcami i fachowcami. Potem na ich wniosek ma odbyć się w magistracie spotkanie z projektantem i przeds. Zarządu Dróg Wojewódfzkich. Bardzo dobrze Panowie , że w porę wkraczacie w sprawę mimo niezadowolenia Osuchowskiego.Brawo!

  11. Na sesji Niewrzoł ostro skrytykował prezydenta i urzędników za budynek- ruinę w centrum przy ul. Długiej, za chwasty które pną się pod krwężnikami i na wielu chodnikach, nie skoszone trawy na wysepkach i skwerach. Niewrzoł jako jedyny radny na łamach Dziennika Zachodniego – artykuł „Filmowy debiut Pana Prezydenta” domagał się aby prezydent film i koncert zapłacił z własnej kieszeni a kadencję zakończył otwarciem ul. Cegielnianej, największej inwestycji drogowej w mieście która trwa już 2lat

  12. Kiedy mam na to czas ,bywam na niektórych sesjach. Czy Twoim zdaniem interpelacje Niewrzoła w sprawie zabezpieczenia terenu baseny przy ul.Bema, wyegzekwowanie od właściciela budynku – ruiny w ciągu za Tęczową – terminowego remontu bo budynek od 9 lat szpeci centrum miasta albo odchwaszczenie krawężników , chodników i skwerów przy wielu ulicach -jest mało istotne?

  13. Moim zdaniem jest jak najbardziej istotne. Brawo! Szkoda, ze do wyborów zostało mało czaus, bo w urzędach panuje teraz niemoc i oczekiwanie na to, co bedzie o wyborach. Wiec mimo, ze Niewrzoł ma dobre checi, to i tak wiele chyba nie wskóra. Ale dobre i to, tylko tak dalej.

  14. jasne J.K. a także po co brać 1 600 000 skoro trzeba włożyć wkładu własnego 300 000 na program profilaktyki powodziowej skoro i tak to nic nie da. Jedynie radny Niewrzoł miał tego typu zdanie na komisji bezpieczeństwa. Gratuluję !!! Dobrze jest bywać także na komisjach bo tam nie ma mediów!

  15. Dzisiaj miałem okazję po godz 13 „odwiedzić” właśnie otwarty Kaufland. Pomysł z parkingiem jest bardzo dobry a dla takiego mieszczucha raciborskiego jak ja to nawet jest sensacyjny:) Obszerny parking pod Kauflandem a także na tyłach sklepu robi wrażenie. Potem jazda z wózkiem na górę (do wyboru ruchomy chodnik – podobny do r.schodów albo obszerna winda). Asortyment podobny jak wszędzie a nawet tańszy. Doliczyłem się 10 kas i małą galeryjkę handlową. Ogólnie moja ocena to 4+

  16. Jak zostanie otwarty hipermarket Auchan z Castoramą a także Tesco to jak na Racibórz będzie to na ten czas wystarczające. Jednym z kolejnych ważnych kroków jakie należy zrealizować to przyciągnięcie inwestorów typu zakłady pracy czy fabryki, poważny krok w budownictwie mieszkaniowym, dogodna komunikacja z Raciborzem jego sąsiednich miast (zwłaszcza z opolskiego) a także przyciągnięcie turystów do starej stolicy księstwa i Górnego Śląska. Wszystko da się zrobić.

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here