Powiat chce kolejnej placówki jak ta w Pogrzebieniu

Minął rok działalności Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w

Pogrzebieniu, prowadzonej przez Siostry Salezjanki. 26

- reklama -

września Rada Powiatu zatwierdziła ocenę jej funkcjonowania.

Wyrażono także potrzebę stworzenia kolejnego tego typu

ośrodka.Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Pogrzebieniu rozpoczęła swoją działalność 1 września ubiegłego roku. Siostry Salezjanki na potrzeby placówki zaadaptowały dotychczasowe pomieszczenia gospodarcze, wykonały remont i wyposażyły placówkę w niezbędne sprzęty. W ośrodku może zamieszkać 23 dzieci. – Powiat Raciborski finansuje koszty związane z utrzymaniem dzieci. – Do tej pory dzieci z terenu powiatu raciborskiego, które były kierowane do ośrodka opiekuńczego, odsyłane były do takich placówek w całym kraju. Teraz znajdują swój drugi dom i właściwą opiekę w Pogrzebieniu – mówił na sesji starosta Jerzy Wziontek.


Wiceprzewodnicząca Rady Małgorzata Rother – Burek zwróciła uwagę na głębszą istotę problemu. – Cieszymy się, że placówka istnieje, że działa i funkcjonuje tak dobrze. Ale naszym głównym zadaniem powinno jednak być zastanowienie się co zrobić by dzieci trafiało tam coraz mniej… – mówiła wiceprzewodnicząca.


 


Tego problemu z pewnością nie rozwiąże się od razu. Tymczasem powiat zastanawia się nad stworzeniem kolejnej placówki na wzór tej w Pogrzebieniu.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here