Państwowa Straż Pożarna ma nowy sprzęt

Dziś, 29 września, w Raciborzu odbyło się uroczyste

przekazanie strażakom województwa śląskiego sprzętu do walki z

- reklama -

powodziami oraz do ich zapobiegania. Sprzęt zakupiony został w ramach projektu "Transgraniczny system ostrzegania i reagowania na zagrożenia powodziowe na przygranicznym obszarze województwa śląskiego". W 75 proc. (950 tys.zł.) współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach inicjatywy wspólnotowej Interreg IIIA. Ma na celu wzmocnienie współpracy służb ratunkowych w zakresie ostrzegania i reagowania na zagrożenia powodziowe na obszarze przygranicznym woj. śląskiego i Kraju Morawsko – Śląskiego.Janusz Skulich podczas uroczystości przekazania sprzętu


 Jak informuje nadbryg. Janusz Skulich ze Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach – przekazany specjalistyczny sprzęt ratunkowy pozwoli skuteczniej ograniczać straty powodziowe oraz likwidować skutki żywiołu, a także przyczyni się do skuteczniejszej ochrony walorów środowiskowych regionu.


Raciborscy strażacy wzbogacili się o samochód kwatermistrzowski do przewozu wałów przeciwpowodziowych, przenośne wały przeciwpowodziowe, tamę pływającą do zwalczania nadzwyczajnych zagrożeń środowiska, łódź płaskodenną oraz zestaw komputerowy z certyfikatami podpisu elektronicznego.

/SaM/Sprzęt o jaki wzbogaciła się raciborska jednostkaOficjalne przekazanie


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here