Jesienny spacer.

Piękna pogoda zachęca do spacerów po lesie i parku. Grupa sześciolatków zachwycała się wszystkimi atrybutami jesieni.Do parku przyszły z przedszkola dzieci
Chcą zrobić z liści barwny bukiecik
Listki czerwone jak malowane
Leżą pod klonem i pod kasztanem

Pod dębem leżą brązowe liście
Liście pod wierzbą błyszczą srebrzyście
Serduszka złote spadają z brzozy
Jaś ma ochotę w bukiet je włożyć
Gdy ten bukiecik stanie na stole
Ozdobi dzieciom całe przedszkole

- reklama -
- reklama -

97 KOMENTARZE

 1. Całe szczęście, że w tym szarym mieście PiS nie ma nic do powiedzenia bo jeszcze byłoby gorzej. Mam nadzieję, że PiS to „błąd w sztuce” i margines życia politycznego w Raciborzu. PS Czy T. Kusy to ten sam człowiek co sprzedał pirackie oprogramowanie dla Starostwa jakies 5-7 lat temu?

 2. A-F naprawde jestes nudny. CZy ty myslisz, ze Raciborz pod rzadami Kusego bylby lepszym miastem? SZczerze w to watpie. On sam utonie, niech tylko nie topi ze soba NG. I jeszcze jedno nie wrzucaj MArkowiaka do tego samego worka co Tuska i Rokite, ktorzy sa naprawde porzadnymi ludzmi.

 3. Ja nie twierdzę, że wymienieni przez Ciebie panowie są porządni. Tylko jeślibym oglądał li tylko „Wydarzenia” na Polsacie to też bym twierdził, że Tusk i Rokita powinni być kanonizowani za życia (a najlepiej gdyby kanonizacji dokonali osobiście: Lis, Smoktunowicz i Grabarczyk). Człowiek, który popiera takie nic jak Markowiak (czyli decyzja odgórna PO w sprawie jego kandydowania na prezydenta SRC)sam jest niczym w moich oczach.

 4. Chyba szkoda miejsca i czasu na taką dyskusje. Realia są na szczęście takie, że ile by w tym temacie nie nastukać się w klawiaturę i jakich laurek by tutaj nie napisać na temat PiS-u, to w Raciborzu Pan Kusy i PiS są na kompletnym marginesie i żadne życzeniowe myślenie, ani pisanie tego nie zmieni. Nawet przy pomocy jedynego słusznego radia, jedynej obiektywnej i bezstronnej telewizji i jedynego Wielkiego, miłującego ludzi Ojca. Powtórzę jeszcze raz NA SZCZĘŚCIE !!!

 5. Postrzeganie raciborskiego PiSu przez pryzmat kraju, to chyba błąd. To jest zresztą cecha polskiej polityki. Platforma, dość dobrze sie prezentuje na szczeblu krajowym – no chyba że ktoś ma alergię na Balcerowicza i słowo „liberalizm”, natomiast w terenie często są umiejscowieni typowi karierowicze, czego Markowiak jest tutaj przykładem. Odwrotnie PiS. Na szczeblu krajowym wywołuje nienajlepsze wrażenie – Kaczyńscy są dość uczciwy, ale mają dużą dozę fanatyzmu w sobie, natomiast w terenie można

 6. Do Brata G. Trzymam Cię za słowo, ale nie chcę za pół ceny. Zapłacę z wielką przyjemnością pełną cene, bo wiem że pieniążki moje będą dobrze wykorzystane i przeznaczone na jedynie słuszne cele wskazane przez Wielkiego Wizjonera, dbającego o dobro innych Ojca ( narodu ? ) Dyrektora

 7. Do AXZ.Dwa błędy.Balcerowicz raczej nie jest z PO,a Kaczyńscy – uczciwi (tacy ne podają ręki Leperowi) Pan premier jest tak łakomy na władzę dla władzy,że gotów jest pobratać się z Wrzodakiem,Leperem, Giertychem,Beger,Wierzejskim i innymi przestępcami,oszołomami i pałającymi nienawiścią miernotami,aby tylko jeszcze utrzymać się przy władzy.Może on i cały PiS jest uczciwy, ale „inaczej” Tak jak karzeł jest wysoki „inaczej” Zresztą oni wszyscy nie tylko uczciwością,ale i wzrostem. też nie grzeszą

 8. spotkac całkiem konkretnych ludzi. Inicjatywa Nowej Generacji to próba wprowadzenia w lokalne struktury raciborskie nowej jakości życia politycznego. Jakości w ktorej jest miejsce i na ideały i na konkret. Dla niektórych moze się to wydawac naiwne, i spzreczne z zasadami tzw. realpolitik. Tyle, ze ztymi zasadami było wiele wydarzeń na świecie w XX wieku, Które jednak zaszły.

 9. To czy Balcerowicz jest z PO nie ma znaczenia. Jest jednak jako Prezez NBP popierany przez to środowisko. Wysunęla go tez na to stanowisko Unia Wolności, z której wywodzi sie wielu polityków PO. A Kaczyński jest uczciwy, tylko on uważa, że tzreba zniszczyć „układ”, dla tego celu zawiera egzotyczne sojusze.

 10. Brak słów. Jek można mówić o uczciwości bratając się z przestępcami. Przecież tak można usprawiedliwić najgorszą podłość. Mnie jakoś bardziej od walki z wyimaginowanymi układami, interesuje czemu rosną podatki, czmu młodzi wyjeżdżają za granicę, czemu rosną koszty pracy, czemu jadna awantura goni drugą, czemu… Przez wrodzoną delikatność nie będę pytał o 3000000 mieszkań,kilometry autostrad,większe bezpieczeństwo wewnętrzne kraju i zawłaszczanie Państwa przez republikę niekompetentnych kolesi.

 11. A mnie się podoba to, że lokalni przedstawiciele PiSu i PO potrafią się dogadywać i szanować mimo całej zawieruchy partyjnej na szczeblu centralnym. I tak powinno być wszędzie. Może „kij w mrowisko” łaskawie wyjaśni mi dlaczego jemu jest to nie w nos??? – musi widocznie mieć w tym jakiś cel lub powód.

 12. Do A-F. Z tym dogadywaniem to się tak nie rozpędzaj. PiS w Raciborzu nie ma nic do zaofiarowania, poza odium ludzi przegranych w dotachczasowych wyborach. Teraz są gotowi przytulić do każdego kto by ich mógł troszeczkę, przynajmniej ciut pociągnąć. I to jest tajemnica tego listu.

 13. Nic z tego co wymieniłeś wnik nie dowodzi nieuczciwości Kaczyńskich. Ani to że rosną podatki, ani to że młodzi wyjeżdżają itd. To że oni psują polską gospodarkę to oczywiście inna historia chociaż obiektywnie musze przyznać, choć Kaczyńskich nie za bardzo lubie ze jeszcze dużo nie popsuli. Ale tez nic nie naprawili.

 14. Nie uważam …wnik by tak miało być jak to przedstawiasz. Pamiętaj, że nawet jeśli damy wiary w te cyganione statystyki i sondaże to PiS jest drugą co do wielkości partią. A warto przypomnieć w tym miejscu, że poparcie dla SLD jakie miało kilka lat temu w kraju miało swoje odbicie także i w Raciborzu gdyż wybrano prezydenta z tej partii.

 15. Ci, którzy jeszcze 2-3 dni temu złorzeczyli NG, kpili sobie z nich, dziś dają „dobre rady młodym” co mają robić, czego nie robić, z kim nie warto itd. No tak… w końcu ma się ten staż w służbach, prawda towarzysze?

 16. Czy twórcy idei, świata mówiącego o pożytkach dla tej idei, nie zapominają o wątpliwościach w tworzeniu tej idei? Powiem wprost, wyrosłem z tych haseł K. Marksa, nie uznaję typu teologicznego, kosmicznego, który to od dawna mąci ludzkie umysły.Pomysły poparte dowodami,że jest to konieczne, jest priorytetem, że tak trzeba i koniec!, jest moim typem lidera w wytwarzaniu i podtrzymywaniu istotnych działań dla dynamicznego rozwoju Raciborza.

 17. Do Józef. Trochę namąciłeś. Tobie hasła minionej epoki rzeczywiście dały popalić. Czy Ty popierasz Marksa jako kandydata na raciborskigo Prezydenta ? Może i zebrał by kilka głosów, ale czy nie za póżno ??? Zdaje się że on już gdzieś został powołany i to ladne pare lat temu. Mogę jednak się mylić…

 18. Wnik… .Znam bardzo dobrze wkład K. Marksa do nauki tzw. „socjologii polityki” i dlatego wymieniłem go.Nie ma umysłu tak znaczącego w tworzeniu świadomości politycznej jak jego dzieła.Znając jego twórczość można odczytywać innych wybitnych naukowców, np.Weber, Trocki itd.Moja skromna osoba nie miała wpływu na historię, a tym bardziej na jej odbiór tak wyśmienitego umysłu jak pani/pana osoba.Przykro mi, z poważaniem Józef.

 19. Jeśli popatrzymy na najbardziej rozwijające się miasto w Polsce czyli Wrocław to zwróćmy uwagę na to jak wygląda władza od strony politycznej. Obecny prezycent Wrocławia Rafał Dutkiewicz ubiegający się ponownie o fotel prezydenta miasta ma poparcie i PiSu i PO. http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Dutkiewicz warto by tak samo było w Raciborzu – dlatego uważam za bardzo rozsądne to co napisał i proponuje w Raciborzu PiS (Tomek Kusy).

 20. Pani Kasia to świetna kobieta która może dużo w tym mieście zrobić. Przykre jest to że porównujecie raciborski PiS do centralnego bo to są zupełnie dwa światy. Tu są młodzi ludzie którzy mają chęci i silną motywację do wprowadzenia zmian w naszym mieście.

 21. Może ktoś przekaże informację portalowi, że zgłaszanie list do rady miasta odbywa się 13 października do godziny 24! Godziny otwarcia urzędu nie mają tu nic do rzeczy! Może by się ktoś przyłożył do rzetelnego informowania wyborców o kalendarzu wyborczym.

 22. Masz jakieś wątpliwości?! Chyba napisało, że uwaga na godziny urzędowania, a to jest wprowadzanie ludzi w błąd – w tym dni wszystkie komisje terytorialne pracują do 24!!! NIe masz pojęcia o czym piszesz, więc nie zabieraj głosu.

 23. PO Nowa Generacja przesłała dziś odpowiedź na powyższy list. Mamy nadzieję, że zarówno PiS jak i czytelnicy portalu przyjmą go życzliwie. Odpisujemy w imieniu naszych członków, sympatyków i kandydatów do samorządu. Niech nam wszystkim przyświeca w wyborach idea Owartego Saloniku Politycznego, który m.in. z Koleżankami i Kolegami z PiS wspólnie tworzyliśmy. Pozdrawiamy ciepło. NG

 24. PORTAL!!! NIE WPROWADZAJ LUDZI W BłąD!!! ZGłASZANIE DO 24.00, A NIE W GODZINACH URZęDOWANIA, DO CHOLERY! TO, żE KRETYNI Z URZęDU NA WłASNEJ STRONIE PODAJą BłęDNE INFORMACJE, NIE ZNACZY, żE TAKI SOLIDNY PORTAL TO MUSI POWTARZAć!!!

 25. mw nie denerwuj się. Informacja w portalu dotyczy zgłaszania ludzi do pracy w komisjach wyborczych a nie list kandydatów na radnych. Czytaj dokładnie i nie siej zamętu. Wydział organizacyjny to nie jest terenowa komisja wyborcza!!!

 26. Otwarty salonik polityczny… Hahaha;D To prawie jak saloniki piękności;D A mówiąc serio: czy to oznacza, ze NG „blokuje” (uf, co za brzydkie słowo) z PiSem? Czy będą wspólne listy? Czy to tylko oferta współpracy po wyborach? Też chcielibyśmy przeczytać ten list. Niech będzie tak samo „otwarty” jak „salonik”.

 27. O, k…ka! Przepraszam za błąd! Ale to bardzo interesujące, że akurat w piątek tak krótko urząd pracuje. A nie można by wydłużyć godzin urzędowania? Może by się jakiś urzędnik zreflektował, co?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here