Powiat Raciborski 2002-2006, czyli podsumowanie drugiej kadencji samorządu Powiatu Raciborskiego

27 października 2006 roku kończy się druga kadencja

samorządu Powiatu Raciborskiego, która

- reklama -

rozpoczęła się w listopadzie 2002 roku. W poniższym

materiale chcielibyśmy Państwu przedstawić

sprawozdanie z najważniejszych spraw, jakimi zajmowaliśmy

się w tej kadencji.

Głównym priorytetem dla samorządu powiatowego drugiej kadencji było uratowanie dla lokalnej społeczności Szpitala Rejonowego w Raciborzu i ograniczenie jego zadłużania się. Chcieliśmy to osiągnąć poprzez jak najszybsze doprowadzenie do skupienia działalności szpitala w jednym obiekcie przy ulicy Gamowskiej. Prowadzono też inwestycje – w placówkach oświatowych, by w ten sposób podnieść standard warunków kształcenia, ale również te inwestycje związane z poprawą jakości dróg powiatowych.


Jerzy Wziontek


Mamy nadzieję, że przedstawiony materiał przybliży Państwu najważniejsze obszary, jakimi zajmował się w mijającej kadencji samorząd Powiatu Raciborskiego. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko udało nam się już zrealizować do końca. Myślimy tutaj chociażby o renowacji Zamku Piastowskiego, zakończeniu budowy szpitala, czy też poprawie jakości wszystkich dróg powiatowych. To jednak zadania, których realizacja nie zawsze zależy jedynie od samorządu. Wpływ mają na ich stan również władze centralne. Realizacja niektórych zadań przekracza czasowo jedną kadencję i będą w związku z tym kontynuowane w następnych latach.

Żywimy jednak nadzieję, że w tej kadencji udało nam się przynajmniej rozpocząć ważne i istotne dla Was – mieszkańców powiatu raciborskiego – przedsięwzięcia.Henryk Siedlaczek


Korzystając z okazji, wszystkim mieszkańcom naszej Ziemi Raciborskiej, a także osobom, instytucjom i organizacjom z nami współpracującym dla wspólnego dobra, dziękujemy za dotychczasową współpracę i okazaną niejednokroć pomoc.

Jerzy Wziontek, Starosta Raciborski
Henryk Siedlaczek, Poseł na Sejm RP, Starosta Raciborski w latach 2002-2005

Czytaj również inne artykuły w wątku: Starostwo Powiatowe .


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here