Konwencja PiS – u z Bolesławem Piechą

26 października w DK „STRZECHA” w Raciborzu odbyła się konwencja PiS, na której gościł wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. Na spotkaniu raciborzanom zaprezentowali się kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do rad miasta i powiatu raciborskiego, kandydaci – reprezentanci Raciborza – do Sejmiku Województwa Śląskiego oraz kandydat na urząd Prezydenta Miasta Raciborza – Tomasz Kusy.


Zbigniew Prus, Bolesław Piecha, Zenon Stube


 


W pierwszej części konwencji minister Piecha prezentował zebranym kandydatów PiS do raciborskiego samorządu. Kilka słów o sobie miał okazję powiedzieć każdy kandydat, zarysowując swoje kompetencje i plany wobec Raciborszczyzny.

W części drugiej zgromadzona w sali DK „STRZECHA” publiczność miała okazję zadać pytania ministrowi Piesze oraz raciborskim kandydatom PiS w zbliżających się wyborach samorządowych. Pytania dotyczyły zarówno spraw ogólnopaństwowych, związanych z leżącą w kompetencjach ministra służbą zdrowia, jak i spraw lokalnych, dotyczących naszego miasta m.in.: planów wobec raciborskiego szpitala, przyszłości PWSZ w Raciborzu oraz ogólnodostępnej bezpłatnej sieci internetowej dla wszystkich raciborzan, której stworzenie deklaruje kandydat na urząd prezydenta – Tomasz Kusy.

Minister Piecha wyraził zdanie, że pieniądze na zakończenie budowy raciborskiego szpitala muszą się znaleźć jeszcze w nadchodzącej kadencji samorządu, co jednoznacznie przekreśla negatywne spekulacje nt. przyszłości raciborskiego szpitala.

Zgromadzeni otrzymali stworzony wspólnie przez wszystkich kandydatów samorządowy program PiS dla Raciborszczyzny oraz jabłka – symbol PiS w tegorocznej kampanii samorządowej.

Publiczności zaprezentowała się także Agnieszka Busuleanu, która wzbogaciła artystycznie program konwencji swą porywającą wokalną interpretacją utworów Edyty Geppert. Konwencję poprowadziła Elżbieta Biskup.

/ip/

- reklama -

66 KOMENTARZE

  1. Tak malo wiary w innych?! A może Ty byś przestal krytykować, wyszedl z domu i sam coś zrobil dla swojego miasta, a to jest dla samego sibie.Tak robię to dla moich dzieci, żeby nie musialy stąd wyjeżdzżać.Kapujesz?

  2. Jeszcze jedno.Wyobraź sobie,że wykonuję zawód, który w Twoim mniemaniu też można by nazwać „Stoleczkiem”lub „cieplą posadką”, a dużo ludziom pomoglam i pomagam,bo wiem że prawo czasmi jest ślepe i bezduszne, a ja nie!

  3. To co gloszą media nie zawsze jest takie,jak one to przedstawiają.Aby to zrozumieć i poznać ich mechanizm,trzeba to przeżyć na wlasnej skórze.Dlatego staram się nie komentować tego,co dowiem się z mediów.Dot.Kazimierza Marcinkiewicza i Jaroslawa Kaczyńskiego

  4. Dziękuję za poparcie.Milo,że są jeszcze w Raciborzu i okolicach rozsądni i kulturalni ludzie.Uważam,że każdy ma prawo do swoich przekonań,ale zawsze trzeba szanować poglądy i w ogóle drugiego czlowieka.U nas z tym jest gorzej.Czlowiek czlowieka utopilby w lyżce wody! Do czego my zmierzamy?Co chcemy przez to osiągnąć?

  5. Typowa retorytka PiSu. Ci którzy nas poprieraja to porzadni kulturalni ludzi. Ile mozna tego sluchac. Ludzie uwierzyli w klamstwa przed wyborami parlamentarnymi. Mam nadzieje, ze teraz juz nie nabiora sie na „idealistyczna” retoryke. I jeszcze jedno nieznajoma vel idealistka: mam nadzieje, ze dwa glosy to bedzie wszystko.

  6. PIS- mam nadzieję że wygraja i zrobią porządek z mafią raciborską. Myślę , że za ich żądów za zabójstwo pujdzie się na dożywocie a nie na wczasy w wariatkowie

  7. Do Darka- rządów pisze się jak wyżej a nie przez „ż”. Mam nadzieję, że wszyscy już przejżeli na oczy co PIS robi w kraju i nikt pożądny na nich nie zagłosuje. Ocalmy choć samorządy od tej miernoty pisowskiej, skoro rządu i sejmu nie możemy zmienić.

  8. Do Darek. Wiesz skąd się bierze takie poparcie dla PiSu ??? Ano z takigo zjawiska, jak kompletne bezmózgowie, które jest dość powszechne w naszym kraju i którego Ty jesteś najlepszym przykładem. Jest to na szczęście przejściowe, o czym świadczy topniejący elektorat Waszych wspaniałych sojuszników LPR i Samoobrony.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here