Raciborski szpital 9. w województwie

Już po raz kolejny „Rzeczpospolita” opublikowała
ranking najlepszych szpitali w całym kraju i już po raz kolejny znalazł się w nim raciborski szpital.Rok temu lecznica zajęła 10. miejsce w województwie i 63. w Polsce. W tym roku na Śląsku jest 9. a w kraju 58. zdobywając 729,92 punkty.
Najlepszą placówką w Polsce okazało się bydgoskie Centrum Onkologii im. prof Franciszka Łukaszczyka. Na szczycie uplasowało się z 898,88 punktami.

Ranking opracowywany jest przez ministerialne Centrum Monitorowania Jakości w Warszawie. Pod uwagę brane są takie kryteria jak: zarządanie, jakość opieki medycznej i usługi, posiadane certyfikaty, komfort pobytu i skargi pacjentów.

/SaM/

- reklama -

13 KOMENTARZE

  1. Z pewnością nie uwzględniono ani wyników pokontrolnych NIK-u ani wniosków również pokontrolnych Śląskiego Centrum Zdrowia Publicznego.Jeżeli tak doskonale zarządzany jest Szpital to jak wytłumaczyć coroczne generowanie strat w wysokości ponad 3 mil zł .Zadłużenie szpitala na koniec roku 2005 wyniosło ponad 20 mil. zł.

  2. No to chyba badali tylko Wasz oddział. Skoro jesteśmy tacy super, to czemu na pierwszy lepszy zabieg biora u nas z marszu, kiedy w Rybniku czy Rydułtowach czeka sie na niego pół roku albo i rok? Chyba nie dlatego, że nasi lekarze mają szybsze ruchy…

  3. Czas pokaże, ważne aby dokończyć budowe szpitala, zwiększyć dostep do specjalistycznych badań i poszerzyc och oferty,poprawić obsługę pajentów we wszystkich placówkach słuzby zdrowia, w szpitalu juz jest mała poprawa….

  4. Oj debile debile psy wieszacie na naszym szpitalu gdybyście tak wylądowali w głubczycach kolanach błagalibyście o taką opiekę jaka jest w raciborzu…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here