Rodzina razem przeciw AIDS

„Rodzina razem przeciw AIDS” to kampania na rzecz promowania rodziny, przypomnienia najważniejszych dla człowieka wartości: miłość, wierność i zaufanie. Odbiorcą kampanii są rodziny z małymi i dorastającymi dziećmi oraz małżeństwa planujące dzieci. To szerokie spektrum można jeszcze poszerzyć o młodych ludzi dopiero u progu założenia rodziny.

Dotychczas nie kreowaliśmy tak dojrzałych postaw w tej grupie, przekazy kampanii społecznych kierowane były przede wszystkim do osób młodych lub ludzi często zmieniających partnerów. Dlaczego dopiero teraz? Z kilku oczywistych powodów. Przez kilka lat prowadzone były kampanie edukacyjne, dotyczące podstawowych informacji skierowanych do osób, które mogą zmienić swój styl życia i uniknąć w ten sposób zakażenia. Druga, istotna sprawa to obyczajowość i delikatność tematu. Seks wciąż pozostaje tabu w rodzinie, a problem AIDS jest przemilczany jako temat trudny. Rodzice są tymi, którzy mogą i powinni podjąć pierwsze i często najważniejsze działania edukacyjne.

Co chcemy osiągnąć poprzez tegoroczną kampanię?


Podkreślić najważniejsze wartości, świadomie pokazując przełożenie ich na rodzinę jako model prewencyjny.

Zachęcać do wczesnej, świadomej edukacji seksualnej dzieci przez rodziców z naciskiem na temat AIDS, łamiąc dotychczasową barierę tabu.

Zachęcać do edukacji także rodziców, którzy zanim zaczną poważną rozmowę z dzieckiem, powinni sami zdefiniować i poznać „trudne tematy”.

Przypomnieć dzieciom i rodzicom, jak ważne są: miłość zrozumienie, szacunek, zaufanie oraz rozmowa jako podstawowe narzędzie profilaktyki HIV/AIDS.

Mamy nadzieję, że kampania ta, tak jak wszystkie poprzednie spotka się z pozytywnym odbiorem społecznym.

Oświata Zdrowotna
PSSE Racibórz

- reklama -

4 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here