Akcja „Pieszy” na raciborskich drogach

Dziś oraz w poniedziałek, raciborska policja będzie prowadziła akcję „Pieszy”. Policjanci bliżej przyjrzą się pieszym uczestnikom ruchu drogowego.
Represjonowane będą wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych ale nie tylko. Karani będa także kierowcy, przez których piesi mogą być poszkodowani.

Policja podaje, że w ostatnim czasie, na drogach naszego województwa odnotowuje nagminne naruszenia przepisów przez przechodniów. – Piesi niejednokrotnie nie zdają sobie sprawy, że popełniane przez nich wykroczenia mogą skutkować poważnymi konskekwencjami. Do najczęstszych błędów należy wtargnięcie na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd, często nieprawidłowe poruszanie się po poboczu jezdni, a także nie używanie elementów odblaskowych w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza oraz od zmroku do świtu – przez co stają się mniej widoczni dla innych użutkowników dróg – wyjaśnia policja.

Funkcjonariusze zauważają także, że piesi również często są narażeni na zagrożenia ze strony brawurowo jeżdżących kierowców, którzy niejednokrotnie nie ustępują pierwszeństwa na przejściach, czasem nawet wyprzedzają inne samochody na samych przejściach.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here