„Wyjdź na prostą” Dzień Profilaktyki Uzależnień

Dnia 30 listopada 2006r. w Gimnazjum nr 5 w Raciborzu odbyła się akcja plastyczna „Wyjdź na prostą” zrealizowana w ramach Dnia Profilaktyki Uzależnień, wpisującego się w projekt „Szkoła bez przemocy”, w którym uczestniczy G-5. Akcja została zorganizowana przez pedagoga szkolnego Joannę Nowak oraz nauczyciela plastyki Romana Szczasnego. W akcji uczestniczyły 3 osobowe zespoły z klas pierwszych i drugich.
Akcja ta odwoływała się do symbolu drogi jako drogi życia – jej uczestnicy mieli za zadanie przedstawić w formie plastycznej, jak wyjść z „zakrętów życia” na „prostą drogę”. Ich obraz miał przedstawiać alternatywę dla świata używek i nałogów. Forma, kolor, znak plastyczny to środki, jakimi uczniowie próbowali promować pozytywną wizję świata i zdrowy styl życia. Pokazali w pracach świat swoich zainteresowań, ale także przedstawiali na zasadzie kontrastu przeciwieństw sytuacje wyborów, przed jakimi stają w codziennym życiu.
Ich propozycje namalowane na długich paskach tapety zostały na koniec doczepione do wcześniej przygotowanej jezdni- symbolu prostej drogi życia. Całość stworzyła siatkę ulic- dojazdów, tak, aby wyjść na prostą poprzez skuteczne radzenie sobie w sytuacjach wyboru między światem używek a tym, co pozytywne. Prezentacja prac oraz kilka zdań komentarza autorów zakończyła 3 godzinną akcję.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here