Andrzejki

30 listopada 2006 r. grupa integracyjna pięciolatków bawiła się wspólnie
z rodzicami na zajęciach zorganizowanych z okazji dnia świętego Andrzeja.Dzieci miały możliwość poznania zwyczajów i wróżb andrzejkowych. Do najbardziej znanej wróżby należy lanie wosku na wodę przez ucho od klucza a na podstawie kształtu woskowej figurki można przewidzieć przyszłość. Inną wróżbą, w której uczestniczyły dzieci była zabawa z butami, wróżenie z obierki jabłka, przepowiadanie przyszłości za pomocą czarodziejskiego worka. Wszyscy doskonale się bawili podczas zabaw ruchowych przy muzyce, tańcach integracyjnych a na zakończenie wspólnie zasiedli
do słodkiego poczęstunku.
Teresa Fijałkowska

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Na sekretarza starostwa proponuję jednak kogoś z obecnych pracowników. Każdy nowy spoza będzie się musiał długo uczyć samorządności iproblemów powiatu. Na to nie ma czasu.A może Bernadeta Chłapek lub Kasprzycki. Mają doświadczenie i wykształcenie.

  2. A po co sie uczyc problemow? trzeba je poprostu rozwiazywac. Osobiscie uwazam, ze czlowiek z wewnatrz bylby zamkniety na niekonwencjonalne rozwiazania, a to duzy minus.

  3. A czy na konkursie będą jak zwykle pytania o to z jakiej pochodzi się rodziny i gdzie pracuje małżonek/małżonka? Koń by się uśmiał z takich konkursów. Wybierzcie od razu kolegę i dajcie sobie siana z konkursami.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here