
8 grudnia starosta Adam Hajduk spotkał się z nowo wybranymi władzami samorządowymi gmin powiatu raciborskiego. Włodarze gmin i powiatu nadal będą współpracować w ramach Konwentu Wójtów, Burmistrzów, Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu Raciborskiego.
Starosta przedstawił na spotkaniu najważniejsze zagadnienia do współpracy gmin z samorządem powiatowym. Wśród nich znalazła się działalność raciborskiego szpitala i Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu. W dalszej kolejności powiat chciałby wypracować z gminami wspólną politykę rozwoju gospodarczego i promocji regionu. – Być może dobrym rozwiązaniem byłoby powołanie przez samorządy stowarzyszenia zajmującego się rozwojem gospodarczym i promocją – mówił starosta raciborski. Dodał, że takie organizacje z powodzeniem działają w partnerskich samorządach powiatu.
Włodarze gmin uznali, że nadal chcą współpracować w ramach Konwentu Wójtów, Burmistrzów, Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu Raciborskiego, któremu nadal przewodniczyć będzie najdłużej urzędujący wójt Kornowaca – Józef Stukator. Uznano również, że Konwent zostanie poszerzony o gminy Lyski (pow. rybnicki) i Lubomia (pow. wodzisławski).

Prezydent Miasta Racibórz
Mirosław Lenk

Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska
Rita Serafin

Burmistrz Miasta Krzanowice
Manfred Abrahamczyk

Wójt Gminy Krzyżanowice
Leonard Fulneczek

Wójt Gminy Nędza
Anna Iskała

Wójt Gminy Rudnik
Alojzy Pieruszka

Wójt Gminy Pietrowice Wielkie
Andrzej Wawrzynek
Wójt Gminy Kornowac
Józef Stukator
/SaM/





![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)







![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









Piekni i bestia – ta w okularach, co dłubie w nosie
playboy, tobie chyba tylko jedno w głowie
a co do „stowarzyszenia zajmującego się rozwojem gospodarczym i promocją”, to czy nie miało tego za zadanie Stowarzyszenie Gmin Dorzecza Górnej Odry?