Raciborscy gimnazjaliści laureatami ogólnopolskiego konkursu Canal+ Cyfrowy

Uczniowie Gimnazjum nr 1- Julia Kałka, Wioleta Lis, Magdalena Zeman i Bartosz Baran zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu dla młodych dziennikarzy „Liczy się temat” organizowanego przez Canal+ Cyfrowy.

 


Do konkursu zgłoszono 115 prac – artykułów prasowych, reportaży radiowych i telewizyjnych, w których młodzi ludzie opisywali istotne problemy społeczne swojego otoczenia.

– Nagrody przyznane w konkursie „Liczy się temat” są wyrazem uznania dla zdolności dziennikarskich, które spełniają się poprzez otwartość i wrażliwość na innych ludzi, ciekawość otaczającego świata oraz zapał i inicjatywę w jego naprawianiu – powiedziała Teresa Torańska, przewodnicząca jury.

Raciborzanie otrzymali jedną z głównych nagród. Ich reportaż filmowy opowiada historię chłopców, którzy trafili do zakładu poprawczego. Opowiada też o działalności świetlicy środowiskowej „Przystań”, która na co dzień pracuje z młodzieżą. Gimnazjaliści wygrali dla szkoły kamerę cyfrową oraz nagrody indywidualne – plecaki sportowe i pendrive’y. Jednak najważniejszą nagrodą konkursu jest wsparcie o łącznej wartości 40 tys.zł., którego CANAL+ Cyfrowy udzieli osobom bądź instytucjom przedstawionym w wyróżnionych pracach. O rodzaju tego wsparcia zdecyduje kapituła ekspertów, gwarantując adekwatny dobór pomocy do potrzeb i inicjatyw opisywanych przez gimnazjalistów.

– Założeniem konkursu było przede wszystkim budowanie wrażliwości młodzieży na tematykę społeczną i zachęcanie do pozytywnych inicjatyw. Obserwując wysoki poziom nadesłanych prac, jesteśmy przekonani, że udało się ten cel osiągnąć – powiedziała Marta Jóźwiak z CANAL+ Cyfrowy.

Kapituła zbierze się w styczniu i zdecyduje czy w gronie nagrodzonych będzie także świetlica środowiskowa „Przystań” lub raciborski zakład poprawczy.

/SaM/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Świetny pomysł! Genialna idea dla wszystkich mieszkańcó miasta. Korzystałem z DKF przez 3 lata (1o lat temu), teraz mam rodzinę, obowiązki i znacznie mniej czasu. Tym którzy mają wolnego czasu sporo polecam!!!

  2. Jasne Master – rozumie, że każdy ma zawsze jakies uwag krytyczne. Można narzekać na stare fotele, skrzypiący projektor i co tam jeszcze komu nie pasuje. Ale w DKF Puls nigdy nie spada poziom. I to jest jego największa wartość. A rzeczy ambitne warto robić i dla 200, i dla 50 i dla 5 osób. Życzę „Pulsowi” – bez względu na to gdzie się będzie podziewał, i jakie wichury go czekają – kolejnych 20 lat życia z dumnie noszonym na głowie kapeluszem jakości i poziomu! Howk!

  3. Dawidzie a coś to tutaj napisał?:)”…stare fotele, skrzypiący projektor”?:)))) Chyba miałeś na myśli skrzypiące fotele i stary projektor:))))))

  4. „Mistrzu dżej”, to żenujące, że z powodu nienawiści do ludzi krytykujesz, obiektywnie dobrą inicjatywę. Wiesz, nie chcę tu jakoś wielce moralizować i podawać przykładów z bajek, że nienawiść prowadzi do niczego, ale tak właśnie robił poseł Markowiak i zobacz jak skończył. 😉 Pozdrawiam.MF

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here