Powiat się promuje z „Zieloną Oazą Kultur”

  Pod hasłem „Zielona Oaza Kultur” powiat będzie promować swoje walory turystyczno – krajoznawcze. W ramach realizowanego projektu „Tour.Com”, przygotowany został film promocyjny. Powiat kupił też targowy system wystawienniczy wraz z wyposażeniem multimedialnym.


  Hasło promocyjne „Zielona Oaza Kultur” i cała koncepcja graficzna materiałów promocyjnych to efekt kilkunastomiesięcznej pracy zatrudnionych w Referacie Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej raciborskiego starostwa specjalistów: – Zespół referatu to ludzie młodzi, kreatywni, posiadający odpowiednie wykształcenie, a co ważniejsze doświadczenie zawodowe z zakresu public relations, promocji, turystyki – mówi Grażyna Wójcik, kierownik Referatu Promocji. – Hasło „Zielona Oaza Kultur” z jednej strony ma odzwierciedlać piękne tereny leśne powiatu raciborskiego, a z drugiej strony wskazywać na bogatą historię regionu, którą kształtowały wpływy różnych kultur – wyjaśnia Grażyna Wójcik.

  „Ziemia Raciborska zaprasza” to film, który na zlecenie starostwa, zrealizowała Raciborska Telewizja Kablowa. Trwający ponad 15 minut film przedstawia największe atrakcje turystyczne Ziemi Raciborskiej. Przygotowany został w trzech wersjach językowych – polskiej, niemieckiej i angielskiej. Obraz uzyskał uznanie Śląskiej Organizacji Turystycznej, która rekomendowała produkcję do udziału w 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych „Tour Film 2006” w Poznaniu. Film emitowany był również na antenie TV Biznes, a także Raciborskiej Telewizji Kablowej.

  Z kolei system wystawienniczy wyprodukowany został przez firmę „Display System” z Leszna. Składa się ze ścianki, dwóch rollbanerów, lady wystawowej i systemu stojaków na materiały promocyjne. Uzupełnieniem jest wyposażenie multimedialne – laptop i telewizor LCD. – Cały system wystawienniczy, jego kolorystyka, grafika, nawiązuje do hasła promocyjnego powiatu. Wyposażenie multimedialne służyć będzie do wyświetlania filmu promocyjnego „Ziemia Raciborska zaprasza” – tłumaczy Grażyna Wójcik.

  /SaM/

  - reklama -

  15 KOMENTARZE

  1. Panika przypomina tą która wybuchła po pogłoskach o ptasiej grypie – wtedy panikarze rzucili się na szczepionki a teraz na windwsy… Tylko po co im te windowsy skoro większość z nich ma pirackie filmy i mp3 🙂 A prawda jest taka że policja kontroluje tylko tych na których ktoś „życzliwy” złożył donos… 🙂

  2. Wodzisławska policja też pewnie powie, że oni na terenie Wodzisławia nie robią żadnych akcji czy na lotów – bo to robi policja z Jastrzębia. Nasza raciborska policja też mówi, że nie robią takich akcji (bo takową mogą robić w SRC np policjanci z Wodzisławia bądź Rybnika):))Dlatego apeluję do naszej policji by się wypowiadała ustami swoich przedstawicieli bardzo jasno i wyraźnie informując czy faktycznie na terenie Raciborza zintensyfikowali „wizyty” i czy takowe prowadzi w SRC sąsiednia policja.

  3. ludzie!!! po jaką cholerę kupujecie M$ Office????? rozumiem , że dla większości przejście na linuxa nie wchodzi w gre i trzeba pozostać przy windowsie, ale dlaczego nie korzystacie z darmowego openoffice??? moge się zalożyć , że 1% użytkowików korzysta z funkcji w offisie takich, których nie ma w openoffisie.

  4. Tu powinno się ukarać tych co plotki roznoszą za sanie paniki. To kpina i nic więcej, rozpowiadanie w taki sposób wierutne kłamstwa. A plicja nie lepsze, siedzi cicho i nie wie co robić i po co nam taka władza co decyzji podjąć nie potrafi.

  5. Ta panika by zgasła gdyby policja wydała jasny komunikat np. tej treści: Informujemy, że na terenie miasta Racibórz jak i powiatu raciborskiego nie przeprowadzamy kontroli prywatnych mieszkań związanych ze sprawdzaniem komputerów – takiej akcji nie przeprowadza też na naszym terenie żadna sąsiednia komenda policji. Gdyby pojawił się taki komunikat to wtedy wszystko byłoby jasne i panika „zmarła śmiercią naturalną” jednak niewiedzieć dlaczego policja nie wydała tak prostego komunikatu.

  6. na katowickiej ? a znasz kogos komu wzieli kompa..i dali 15tys mandaty? ktorego nie moga wystawic?! jak bym mial wirzyc w pltoki i łancuszkito…bez komentarza:)

  7. O co wam chodzi? Sztuka jest dac sie nie zlapac. Jest to piractwo, i to nie podlega najmniejszej dyskusji. Czujecie sie wy ru chani bo spanikowaliscie? Widzialem ostatnio w tv dziewczyne, ktora ukarano kara 160tys eur za sciagania mp3 z internetu. I niestety,choc to wyrok smierci dla niej, bedzie to musiala splacac.

  8. Swoja droga. Kazda osoba,ktora jest podlaczona do sieci wysyla przy kazdym zalogowaniu informacje na nie tylko o uzywanych programach, ale nawet o ogladanych filmach, sluchanej muzyce itd. Na razie jednak bezkarnie. Zobaczymy jak dlugo

  9. „Kazda osoba,ktora jest podlaczona do sieci wysyla przy kazdym zalogowaniu informacje na nie tylko o uzywanych programach, ale nawet o ogladanych filmach, sluchanej muzyce itd. ” – zapomniałeś dodać każda używająca Windowsa…

  10. nie otwierasz drzwi i tyle!!! nic Ci nie zrobią, nawet z nakazem.ale jak otworzysz drzwi, a oni tam będą z nakazem, toś przepadł……..w każdym razie ja nie panikuje.

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here