Targowisko zmieniło swoje oblicze

Zakończyła się modernizacja miejskiego targowiska przy Placu Dominikańskim. Drewniane stragany zastąpiono murowanymi, między którymi wykonano zadaszone przejścia. Wejścia na teren targowiska są zamykane roletami aluminiowymi.


Targowisko jeszcze w trakcie prac…


Targowisko przeznaczone będzie do handlu przede wszystkim artykułami odzieżowymi i przemysłowymi. Tu stoiska wyposażono w blaty sprzedażowe wykonane z płyty lastriko, elementy podnoszone ze sklejki laminowanej. Wyjście z boksu odbywać się będzie przez podnoszony we fragmencie blat. Podłogę wyłożono kostką granitową a ściany wykonano z cegły klinkierowej.… i już po…


Od strony północnej oraz południowej umieszczono boksy handlowe otwarte na zewnątrz przeznaczone na handel artykułami spożywczymi pakowanymi i sprzedawanymi luzem. Tu każdy boks wyposażony jest w umywalkę i możliwość podłączenia zlewozmywaku. Zewnętrzną ścianę boksów zaprojektowano z cegły klinkierowej rustykalnej.
W ramach II transzy „Programu łagodzenia w regionie śląskim skutków restrukturyzacji zatrudnienia w górnictwie węgla kamiennego” Urząd Miasta uzyskał dofinansowanie ponad miliona złotych do projektu modernizacji targowiska staromiejskiego II etap.
Koszt całej inwestycji wyniósł przeszło 3 miliony 800 tysięcy złotych. Prace budowlane wykonała firma „Borbud”.

/SaM/

Czytaj inne artykuły z tego wątku: Trwają roboty modernizacyjne targowiska miejskiego , Ruszył drugi etap modernizacji miejskiego .

- reklama -
- reklama -

16 KOMENTARZE

 1. Problem w tym że p.Lenartowicz załatwiła przede wszystkim sobie obiekt na miejsce pracy za kasę gminy i środki unijne pozyskane z udziałem gminy.Ciekawy jestem docelowego rozwiązania.Warto poczekać na umowę.

 2. Wp, proszę nie rozpowszechniać niesprawdzonych informacji. Po co tworzyć plotki??? Chyba z zazdrości, zawiści..??? W takim razie trzeba było się podpisać „zz”. Z niektórymi tak juz niestety jest, że cokolwiek sie zrobi, zawsze krytykują i doszukują się Bóg wie czego. Cóż – KAŻDY SĄDZI WEDŁUG SIEBIE…

 3. Tak, proszę zapytać. Będąc uczciwym musiałby potwierdzić, że pomysł jest p. Gabrieli Lenartowicz i działania wstępne zmierzajace w kierunku rozwoju współpracy polsko- czeskiej zostały rozpoczęte przez nią juz w 2003 r.

 4. Tak, proszę zapytać. Będąc uczciwym musiałby potwierdzić, że pomysł jest p. Gabrieli Lenartowicz i działania wstępne zmierzajace w kierunku rozwoju współpracy polsko- czeskiej zostały rozpoczęte przez nią juz w 2003 r.

 5. zgadzam sie z Wp. to przekręt. Oddaje sie wyremontowany i wyposazony budynek w cudze ręce i do tego dopłaca sie setki tysiecy, tym powinna zajac sie prokuratura, bo to przeniewierzenie publicznych pieniedzy.

 6. Z tego co wiem to te „cudze ręce” to autor i partner projektu oraz podmiot partycypujacy w kosztach… Brak obiektywizmu wydaje się być u niektórych forumowiczów podyktowany ich osobistymi niechęciami w stosunku do Lenartowicz. Myślę, że należy najpierw poznać fakty, a potem dopiero zabierać głos. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku.

 7. Oczywiście – rację ma aaa i Wp. To czyste złodziejstwo, żeby z szarego, rozsypującego się, zniszczonego, smierdzącego budynku, któremu grozi zawalenie robic jakis idiotyczny, wyremontowany, piekny, czysty budynek, który jeszcze zamiast przynosić straty i kłopoty może nie daj boże dać miejsce pracy młodym ludziom, którzy zamiast rozwijac się na zmywaku w Irlandii będa skazani na sukces w Raciborzu. Normalnie – sami złodzieje, przekęciarze i amatorzy musieli zorganizowac środki na tą inwestycję…

 8. No tak… rzeczywiście – mają rację. Przede wszystkim przekrętem jest, że mogło być taaaak brzydko (w kwestii estetyki) i tak monotonnie, ospaaale (np. w kwestii rozwoju przedsiębiorczości), a ktoś to wszystko zniweczył – chamówa, chamówa i jeszcze raz chamówa!!! 🙂

 9. Festiwal pochwał i wyzwisk? Przynajmniej nikt z dotąd dyskutujących nie miał problemu z określeniem własnego stanowiska w tej sprawie. „look at you”, masz z tym problem… I pewnie też przy takiej błyskotliwości masz pracę – o ile masz- tylko dzięki rodzinie bliższej i dalszej… stąd myślisz, że każdy jest zatrudniany na podobnych zasadach… Należy poszerzyć horyzonty myślenia – nawet jeśli się nie ma ku temu naturalnych predyspozycji.

 10. trzeba było zagospodarować na ten cel budynek będący niegdyś w sąsiedztwie – wyremontowany urząd pracy! wyremontowano i szybko zburzono – za czyje pieniądze?!!! a co ze ślązakiem ? ten zabytkowy obiekt, mógł pełnić dziś podwójną rolę; zabytku i urzędu! Sklep mozna było troszkę przemieścić, ale dobrze, że jest!!!!!!!!

 11. Kiedyś było coś w rodzaju rady wzajemnrj wspólpracy pomocy – to jakieś sowieckie myślenie. Po co komu taki twór.Komu to ma słuzyć. wywalone pieniadze. Chyba dla nastepnej tury urzędników -kolesiów.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here