Międzynarodowe seminarium Klubów-Net w Hejnicach (Czechy).

W dniach 14.11-19.11.2006r. uczennica Gimnazjum nr 5 w Raciborzu Joanna Żurakowska wraz z opiekunem Anitą Dąbkowską brała udział w międzynarodowym seminarium Klubów-Net w Hejnicach (Czechy). Seminaria międzynarodowe koncentrują się na przygotowaniu uczniowskich projektów międzynarodowych – począwszy od znalezienia partnera do projektu, przez planowanie harmonogramu działań, podział zadań ustalenie efektów i reguł komunikacji, po wstępne zaplanowanie budżetu.
Na zakończenie każdego seminarium międzynarodowego, w uroczysty wieczór, następuje podpisanie umów między klubami partnerskimi na realizację wypracowanych projektów.

Klub Enigma działający przy Gimnazjum nr 5 w Raciborzu zaplanował wspólny projekt z klubem z Czech i Niemiec. Realizację projektu przewidziano na kwiecień 2007 roku. Na seminarium wręczono także Klubowi- Net z Raciborza certyfikat potwierdzający realizację trzech projektów międzynarodowych w obecnym roku.
Do tych, którzy planowali projekt na seminarium, należy przekazanie wszystkich ustaleń innym klubowiczom oraz koordynacja przygotowań do spotkania międzynarodowego wieńczącego projekt. Oprócz pracy nad projektami uczestnicy seminarium mają możliwość skorzystania z warsztatów dotyczących animacji językowej, gier interkulturowych, komunikacji w zespole międzynarodowym, zarządzania projektem.

Seminaria międzynarodowe prowadzi team czesko- niemiecko- polski, a całe spotkanie prowadzone jest w trzech językach- dzięki niezawodnym tłumaczom z Polski, Niemiec i Czech, którzy często towarzyszą klub- netowi.


Każde seminarium to okazja do wymiany doświadczeń, rozwijania własnych talentów, przecierania barier i pogłębiania zrozumienia dla drugiego człowieka, z którym przebywamy, pracujemy – niezależnie od tego czy pochodzi z tego samego, co my, czy innego kraju.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here