2007 rok szczęśliwy dla budżetu powiatu?

28 grudnia na sesji rady powiatu uchwalono budżet powiatu raciborskiego na przyszły rok. G.Utracki: Budżet jest bezpieczny, o ile nie powtórzą się problemy ze szpitalem. – Budżet będzie dobry, choć na posiedzeniu komisji radni zwracali uwagę na niektóre niepewne pozycje po stronie dochodów. Od lat ciągnie się sprawa sprzedaży budynku po starym szpitalu, którego w tym stanie prawnym nikt nie chce nabyć, a kwota z jego sprzedaży jest w ten budżet wkomponowana. Ta kwestia nas martwi, ale miejmy nadzieję, że ten rok z siódemką na końcu będzie szczęśliwy i przy kilku naszych korektach uda się temat budynku przy Bema zamknąć – mówi Grzegorz Utracki, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów.
Uważa, że budżet 2007 jest budżetem bezpiecznym, ma jednak nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z roku ubiegłego, kiedy to powiat musiał zaciagnąć kredyt na pokrycie szpitalnych zobowiązań. – Z całą pewnością nie będzie nas już stać na to, by po raz kolejny próbować sprostać wymaganiom płacowym służby zdrowia… – twierdzi Utracki.

Plan dochodów budżetu na przyszły rok to suma 71 mln zł., w tym dochody własne – 63 mln zł., zaś na inwestycje zamierza się przeznaczyć 4 mln 800 tys.zł. – Mam nadzieję, że procent, który pójdzie na inwestycje się zwiększy. Oczywiście, o ile wojewoda zechce nam przeznaczyć środki na szpital – kończy Utracki.

/SaM/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here