Czy powiat raciborski zniknie z mapy?

Jeszcze w tym miesiącu Sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego zabierze się za porządki administracyjne w powiatach – wkrótce ich liczba może się zmniejszyć nawet o jedną trzecią. Komisja chce przeanalizować przygotowywane przez MSWiA i Ministerstwo Finansów raporty na temat działalności samorządów wszystkich szczebli. Potem ma zamiar porównać wyniki ekonomiczne samorządów.
Możliwe, że na podstawie analiz opracowany zostanie plan likwidacji a raczej połączenia niektórych powiatów. To może czekać sporą część z 379 powiatów. Chodzi o te, które mają problemy finansowe.

Czy zmiany dotkną też powiat raciborski? – My nie mamy problemów natury finansowej. Mamy duży budżet, duże zadania, inwestycje – komentuje starosta Adam Hajduk. Sam opowiada się za modyfikacjami administracyjnymi w powiatach, bo jak uważa faktycznie są takie, które nie dają sobie rady. – W takich przypadkach połączenie z innym, silniejszym powiatem jest wskazane. To w interesie mieszkańców, bowiem bywa, że region jest powiatem tylko w nazwie i nikt nie czerpie z tego żadnych korzyści – dodaje Hajduk.

/SaM/

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Do pompona: cieszę się, że jestes przezorny, ale nie ma sensu podawac tu nazwisk tych osób. Gramy na pozytywnych emocjach. W każdym razie nie zajmuja sie już oni organizacją finału WOSP w Raciborzu, więc na pewno nie trafisz na nich na ulicy w dniu finału. Swoja drogą fundacja WOŚP przyjeła ich sprawozdanie z opóźnieniem, nie kierując sprawy do sądu. Temat mozna więc uznać na zamkniety a sytuacje za niebyłą, zwłaszcza, że sztab WOŚP od 3 lat organizuja inni ludzie i inne ekipy. Pozdrawiam !

  2. Powodzenia Dawidzie trzymamay kciuki za WOŚP w RAciborzu. Wiemy jak ciężka to praca od 6 rano do 22 w nocy. Ten kto nie uczestniczył nie potrafi tego zrozumieć!!

  3. No, ja bym powiedział, że dla ludzi ze ścisłego sztabu to nawet nie do 22.00, a do 2.00 i dalej. Jak teraz. Ale to potężna radośc przyczynic się swoja naprawdę cięzką pracą do jakiegos wspólnego, wielkiego dzieła!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here