Wolontariat w Medyku

W Szkole Policealnej Województwa Śląskiego, czyli popularnie zwanym Medyku działa już od wielu lat Szkolne Koło Wolontariatu. Co roku młodzi ludzie organizują akcje, których celem jest pomoc drugiemu człowiekowi.W Szkole Policealnej Województwa Śląskiego, czyli popularnie zwanym Medyku działa już od wielu lat Szkolne Koło Wolontariatu. Co roku młodzi ludzie organizują akcje, których celem jest pomoc drugiemu człowiekowi. Wolontariusze mobilizują słuchaczy wszystkich wydziałów (higienistek stomatologicznych, opiekunek dziecięcych, opiekuna domu pomocy społecznej, terapeutów zajęciowych) do zbiórki różnych rzeczy, które są następnie przekazywane tym najbardziej potrzebującym.


Na przełomie września i października organizowana jest akcja zbiórki płodów rolnych. W tym roku zebrane warzywa zostały zawiezione przez mgr E. Grzeszek do Domu Samotnej Matki z Dzieckiem ZOPOWY w Głubczycach, natomiast jabłka otrzymały dzieci z Klubu Młodzieżowego „Strefa”.

W listopadzie i grudniu wolontariusze przygotowują akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Do organizacji paczek świątecznych młodzież Medyka wspólnie z metodykiem wychowania przedszkolnego mgr B. Łukoszek włącza także dzieci z różnych przedszkoli. Przedszkolaki dzielą się swoimi zabawkami, książeczkami, kasetami, kredkami i słodyczami z dziećmi, których los na samym starcie życia nie oszczędza. W tym roku świąteczne prezenty trafiły do dzieci z Domu Dziecka w Rybniku – przekazano
zgromadzone produkty spożywcze, środki do pielęgnacji dzieci, pampersy – oraz do Raciborskiej Stacji Caritas. W stacji Caritas słuchaczki wydziału opiekunek dziecięcych przygotowały spotkanie z Mikołajem, nie zabrakło oczywiście aniołka i diabełka, co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.
Radość na twarzach dzieci to najlepsze podziękowanie dla wolontariuszy. Paczki trafiły także do Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Głubczycach.


Młodzi ludzie ze Szkolnego Koła Wolontariatu szykują się już do kolejnej akcji „Pij mleko będziesz wielki”. Zbierane będą kartony mleka, które zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.
B. Tkocz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here