Czat z PRZECINKIEM

Graliśmy w przerwach między występami zespołów konkursowych. Ktoś rzucił hasło „przecinek” i w ten sposób powstała nazwa, jednak ma ona dla nas naprawdę zupełnie inne znaczenie… Na czat z zespołem Przecinek zapraszamy w piątek, 12.1.2007 , o godz.21


PRZECINEK powstał w październiku 1998 roku jako zespół festiwalowy VII Raciborskiego Przeglądu Piosenki Religijnej „Spotkałem Pana”.


Po udanym występie stwierdziliśmy, że nie może to być jednak jednorazowa inicjatywa i postanowiliśmy spotykać się nadal.


Pierwszym autorskim utworem była „Wiara”, której tekst napisał świeżo nawrócony Michał „Roback” Fita. Po roku mieliśmy już własny repertuar i kilka koncertów za sobą, granych pod różnymi nazwami.
W październiku 2001 wyszliśmy ze studia Radia PLUS wraz z nagranym tam, debiutanckim krążkiem pt. „Rozważania”.
Po kilku latach wspólnych prób wypracowaliśmy własny styl. Jest to mieszanka funk, popu, folku, bluesa i jeszcze kilku innych gatunków muzycznych, zresztą tak naprawdę nie jest to dla nas najważniejsze, bo…
…nasze muzykowanie nie jest celem samym w sobie. Jest formą modlitwy. Tworząc harmonię dźwięków, tworzymy wspólnotę, która chociaż na trzy godziny tygodniowo, jako jedno ciało staje przed obliczem Boga. Natchnieni Duchem Świętym przekładamy Ewangelię na współczesny, najbardziej dostępny język – muzykę.
Twierdzimy, że życie to bardzo długie zdanie, w którym musi znaleźć się czas na oddech. Ten czas nazywamy PRZECINKIEM!


W 2004 roku zdecydowaliśmy się wziąć udział w kilku festiwalach, a oto rezultaty:

I miejsce na Festiwalu Piosenki Religijnej „Stabat Mater” w Jabłonce 2004 r.
II miejsce na XI Festiwalu Piosenki Religijnej „Święta Góra” w Gostyniu.2004 r.
III miejsce na Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Rudzie Śląskiej 2004 r
I miejsce na festiwalu SONG OF SONGS w Toruniu 2005

Przecinek ma na swoim koncie 2 albumy:
ROZWAŻANIA (2001) oraz
SPRÓBUJ (2006)


Tekst: Michał Fita
Foto: Andrzej Złoczowski

Źródło: Czat http://chat.wiara.pl/- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Cały koncert był świetny jak zawsze, natomiast kwestia organizacji, tzn. poinformowania chórów i samego zgłaszania się jest w beznadziejnym stanie. Nie ma żadnych informacji do chórów, że koncert się odbędzie i gdzie należy się zgłosić do uczestnictwa. Samemu trzeba się o to zatroszczyć, a przecież jak na rangę tego Koncertu, który jest już po raz XVI trochę zaniedbana jest ta kwestia.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here