Zagraj z nami – oddaj swoją krew!

Do prac raciborskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyło się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
– Możemy powiedzieć, że Raciborska Orkiestra zagra we wszystkich wymiarach i na wszystkie możliwe sposoby! – mówi Dawid Wacławczyk, rzecznik raciborskiego sztabu WOŚP.Każdy może teraz czynnie wesprzeć ogólnopolską akcję, której celem jest w tym roku ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach. Nie bez znaczenie są środki, sprzęt i szkolenie ratowników, które finansować będzie fundacja WOŚP z tegorocznej zbiórki. – Krew jest jednak bezcenna i to ona potrzebna jest niemal zawsze! – mówi Dawid Wacławczyk, zachęcając jednocześnie wszystkich do oddania krwi w ramach „wiekiego grania orkiestrowego” w Raciborzu.

Ambulatorium zainstalowane będzie w Miejskim Centrum Informacji, które mieści się przy wylocie Rynku na ul. Długą („Pod Arkadami”). Czynne będzie w dniu XV Finału WOŚP, 14 stycznia, od godz. 11.00 do 15.30. – Wstąpcie tam – zostaniecie przeszkoleni przez wykwalifikowany personel, w sterylnych warunkach zostanie pobrana Wasza krew, po wszystkim otrzymacie zastrzyk energetyczny w postaci słodyczy itd. Pamiętajcie – krew niesie i ratuje ludzkie życie! – zachęca Wacławczyk.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here