XVI spotkanie wspólnot śpiewaczych

21 stycznia 2006 r. o godzinie 15.30 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu odbędzie się „Koncert Kolęd i Pastorałek” w ramach XVI Regionalnego Spotkania Wspólnot Śpiewaczych.Organizatorami koncertu, po raz kolejny, jest parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.


W Koncercie przewidziano występy chórów z parafii powiatu raciborskiego oraz zespołu wokalnego „Miraż”, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.


Gościnnie na Koncercie wystąpią młodzi artyści z Anglii – dziecięca grupa wokalna Ysgol Deiniol Marchwiel – Wrexham County Borough (powiat partnerski powiatu raciborskiego).


Każda ze wspólnot śpiewaczych może wykonać maksymalnie dwie dowolne kolędy o całościowym czasie trwania występu do 8 minut. Natomiast każdy z zespołów zobligowany jest do przygotowania i wspólnego zaśpiewania podczas koncertu trzech utworów: „Cicha noc” – Fr. Gruber, „Hymn Bożonarodzeniowy” – F. Mendelssohn Bartholdy oraz „Transeamus usque Bethlehem” – J. Schnabel.


Honorowy patronat nad koncertem objął starosta raciborski – Adam Hajduk.


Do koncertu kolęd i pastorałek intensywnie przygotowuje się chór męski pod dyrekcją Jana Goldmana, działający przy parafii NSPJ.
Chór mogliśmy ostatnio usłyszeć 4 stycznia podczas nabożeństwa wieczornego w klasztorze zgromadzenia Misyjnego Sióstr Ducha Świętego – informuje prezes chóru Joachim Duda. Ponadto wzorem lat ubiegłych chór męski parafii NSPJ razem z chórem mieszanym z parafii WNMP wspólnie wykonają kolędy w dniu 20 stycznia w Domu Pomocy Społecznej św. Notburgi, a 30 stycznia w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”. Wcześniej, 28 stycznia, chór męski NSPJ wystąpi podczas koncertu w kościele pod wezwaniem Apostołów Mateusza i Macieja w Brzeziu.


/BSp/
 


- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. W fotorelacji widać, że Jarosz został królem! Artur, jakieś nowe predyspozycje u siebie chyba odkryłeś? Widać ten korespondencyjny kurs, który zaliczałeś pt UWIERZ W SIEBIE, chyba się na coś przydał! Niech nam kruluje!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here