XVI spotkanie wspólnot śpiewaczych

8

21 stycznia 2006 r. o godzinie 15.30 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu odbędzie się „Koncert Kolęd i Pastorałek” w ramach XVI Regionalnego Spotkania Wspólnot Śpiewaczych.Organizatorami koncertu, po raz kolejny, jest parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.


W Koncercie przewidziano występy chórów z parafii powiatu raciborskiego oraz zespołu wokalnego „Miraż”, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.


Gościnnie na Koncercie wystąpią młodzi artyści z Anglii – dziecięca grupa wokalna Ysgol Deiniol Marchwiel – Wrexham County Borough (powiat partnerski powiatu raciborskiego).


Każda ze wspólnot śpiewaczych może wykonać maksymalnie dwie dowolne kolędy o całościowym czasie trwania występu do 8 minut. Natomiast każdy z zespołów zobligowany jest do przygotowania i wspólnego zaśpiewania podczas koncertu trzech utworów: „Cicha noc” – Fr. Gruber, „Hymn Bożonarodzeniowy” – F. Mendelssohn Bartholdy oraz „Transeamus usque Bethlehem” – J. Schnabel.


Honorowy patronat nad koncertem objął starosta raciborski – Adam Hajduk.


Do koncertu kolęd i pastorałek intensywnie przygotowuje się chór męski pod dyrekcją Jana Goldmana, działający przy parafii NSPJ.
Chór mogliśmy ostatnio usłyszeć 4 stycznia podczas nabożeństwa wieczornego w klasztorze zgromadzenia Misyjnego Sióstr Ducha Świętego – informuje prezes chóru Joachim Duda. Ponadto wzorem lat ubiegłych chór męski parafii NSPJ razem z chórem mieszanym z parafii WNMP wspólnie wykonają kolędy w dniu 20 stycznia w Domu Pomocy Społecznej św. Notburgi, a 30 stycznia w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”. Wcześniej, 28 stycznia, chór męski NSPJ wystąpi podczas koncertu w kościele pod wezwaniem Apostołów Mateusza i Macieja w Brzeziu.


/BSp/
 


- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

8 KOMENTARZE

 1. W fotorelacji widać, że Jarosz został królem! Artur, jakieś nowe predyspozycje u siebie chyba odkryłeś? Widać ten korespondencyjny kurs, który zaliczałeś pt UWIERZ W SIEBIE, chyba się na coś przydał! Niech nam kruluje!

 2. Karol

  Jak nie potrafisz odroznic Klimy od Jarosza to o czym chcesz w ogole pisac?

 3. art.

  No i stało się jak przewidywali forumowicze zawitała wies na raciborskie salony,patrzec tylko jak Klima zostanie sołtysem a Jarosz miesozercą

 4. A-F

  Karolu popatrz na fotorelację a faktycznie zauważysz tam Artura Jarosza w królewskich szatach.

 5. rybak

  przykre są te wasze komentarze -naprawdę

 6. repo

  „Tradycja kolędowania ….. Dzisiaj kultywowana jest głównie na wsiach….” – Nic dodać, nic ująć.

 7. heh

  u mnie to co rok łebki łażą po osiedlu, inna sprawa że to co zarobią to odrazu na słodycze idzie… ot, takie sobie wypatrzenie tradycji

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here