Biblioteka Pedagogiczna poleca:

Biblioteka Pedagogiczna poleca:· Barbara Romanowska : Muzykoterapia dogłębna – komórkowa, czyli łatwe techniki leczenia ciała-umysłu-ducha za pomocą dźwięku.- Białystok, 2006

· Squires G., McKeown S. :Pomóż dziecku z dysleksją.- Warszawa, 2006

- reklama -

· Brunon Hołyst: Psychologia kryminalistyczna.- Warszawa, 2006

· Społeczeństwo informacyjne: istota, rozwój, wyzwania.-Warszawa, 2006

· Marshal Rosenberg: Edukacja wzbogacająca życie.- Warszawa, 2006

· Alina Czapiga: Psychospołeczne problemy rozwoju dziecka-aspekty diagnostyczne i teoretyczne.- Toruń, 2006

· Zdzisław Kazanowski: Integracja osób niepełnosprawnych w edukacji i interakcjach społecznych.- Lublin, 2003

· Debra Niehoff: Biologia przemocy.- Poznań, 2001

· Katleen Kendel Tackett: Wyzwania macierzyństwa-jak być szczęśliwą matką.- Gdańsk, 2003

· John Stirling: Psychopatologia.- Gdańsk, 2005

· Carole Sutton: Psychologia dla pracowników socjalnych.- Gdańsk, 2007

· Stanisław Kawula: Kształty rodziny współczesnej. Szkice familiologiczne.- Toruń, 2006

- reklama -

32 KOMENTARZE

 1. żałuję, że nie mogłem osobiście oglądać spektaklu Teresy Okaj i jej wspaniale uzdolnionej młodzieży. Na podstawie fotoreportażu wnoszę, że na oczach widzów dokonano prawdziwego artystycznego cudu. Chodziłem z Teresą do szkoły średniej, i wiem, że ona już wtedy potrafiła czarować słowem i obrazem. Gratuluję Teresie Okaj, gratuluję młodzieży, zazdroszczę Raciborzowi. Roch A.

 2. Totalna klapa nieszlo ani tam wejsc… moze i nawet fajne ale powiem ze widzialem o wiele lepsze.. i to w wykonaniu gimnazjalistow!! Ale coz co sie mozna spodziewac po okaj…

 3. Zwracam sie do anonima… jesli tak sie nie podobało to dlaczego nie masz cywilnej odwagi napisac kim jestes anonimy dawno wyszły z mody… skad wiesz ile młodziez wystepujaca na biesiadzie wylewała potow podczas prob jak sie starała!! i to po lekcjach z własnej woli bo chciała zeby zgromadzeni ludzie choc nachwile zapomnieli o trudach codziennego zycia i sie pobawili!!

 4. Gratuluje Biesiady!! Była wspaniała!! Ci uczniowie mają wielki talent, a ich profesorka pomogła im w tym aby pokazali na co ich stać i to co w nich najlepsze!! Prawdziwa profesjonalistka!! Kapitalnie było zabawy i śmiechu co nie miara!! A ta lokomotywa… było cudownie!

 5. Do Anonima , wiesz co własnie nawet nie wiesz ile czasu i sil trzeba włożyć w taki występ , występowałam w zeszłym roku i poczulam to na własnej skórze . Bo to nie jest zabawa , do tego trzeba się przygotowywac i uczestniczyć w próbach:) Na pewno Biesiada była udana 🙂 pozdrowionka

 6. Ja byłam uczennicą sławnej tyranki Pani Okaj i wiem że osoby występujące w jej przedstawieniach nie robią tego tak do końca dla celów duchowych. Moje koleżanki z Ekonomika uczestniczące w projektach Pani Okaj nawet nie prowadziły zesztów do języka polskiego. A mnie gnębiła bo nie wpadałam w zachwyt nad jej działalnością.

 7. Jestem jedna z matek wystepujących tam uczni, ktoś kto twierdzi,że Pani Okaj to tyranka, a uczniowie nie maja zeszytów, to chyba w życiu nie chodzila do szkoly i nie zna Pani Okaj, to wspaniały Pedagog, któremu „chce” sie pracować z mlodzieżą, kosztem wlasnego wolnego czasu. Lepiej gdyby siedzieli w barze przy piwie…prawda ? Dziękuję w imieniu wszystkich rodziców, zarówno Pani Teresie Okaj jak i występującej Młodzieży, wielkie brawa.

 8. Zgadzam się z ireną. Pani Okaj nie jest OK jak sama twierdzi. jest tyranką i strasznie stronniczym nauczycielem. Nie cierpię jej. Przez swoje zachowanie traci uczniów nie biorących udziału w jej projektach, zamykając się w grupie swoich pupilków.

 9. ja również byłam uczennicom pani okaj i wiem że nikt tam nie chodzi na te jej próby z miłości do teatru.a ona sama nie potrafi nikogo do matury przygotować.same z koleżankami chodziłyśmy na korki bo wykłady okaj są nadprogramowe i wcale do matury nie potrzebne.

 10. gratuluję Pani Okaj i młodszym kolegom, sama kiedyś występowałam w „Podwieczorku” i przyznam, że jest to świetna zabawa (oczywiście dla tych, którzy lubią regionalne utwory), nie jest prawdą, że nie musieliśmy się uczyć i przygotowywać do zajęć tak jak reszta klasy,wręcz przeciwnie, wstyd było być nieprzygotowanym. A co do wykładów- jeśli się nie słucha , nie robi notatek i nie uczy dodatkowo z książki to matura sama się nie zda. Pani Okaj po prostu wymaga kultury stąd te „niemądre” komentarze.

 11. Jestem uczniem Pani Okaj.Biore również udział w jej zajęciach poza lekcyjnych. Jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru:)Dziekuje Bogu, że są tacy ludzie jeszcze na tym świecie, którzy dbają o śląską tradycje i tak dobrze współpracują z młodzieżą…Biesiady są wspaniałe:)Jak można mówić takie rzeczy o Niej?Wszyscy, którzy piszą jakieś brednie o niej i o kółku KŁAMIĄ!!!Wcale tak nie jest,że osoby które uczęszczają na kółko są jej pupilkami!Ja nie wiem komu przyszło coś takiego do głowy.

 12. Pani prof.Okaj jest bardzo dobra nauczycielka… Jej wyklady sa bardzo dobre, pomocne w nauce. Jest wymagajaca, ale jaki nauczyciel w szkole średniej nie jest…?? Jest bardzo dobra nauczycielka i ciesze sie ze moge miec z nia lekcje, poniewaz to zaszczyt:) Pozdrawiam:)

 13. Wszystko byłoby o.k, gdyby zajęcia tzw kółka teatralnego odbywały się po lekcjach. A tak tracimy przeciętnie po dwa tygodnie zajęć. Przeciwstawić się nie możemy, byłby to koniec „szkolnej kariery”. Ta Pani funkcjonuje w dziwacznych układach.

 14. Witam…. Jestem bylym uczniem ZSE w Raciborzu… Lecz nie dane mi było skończyć szkoły…wyjechałem do U.K. A za rok planuje wyjechac do U.S.A. aby tam wstąpić do wojska… Tak więc mówiąc ..c.d.n.

 15. Moją wychowawczynią była prof. Teresa Okaj… Hehe pomimo wielu nieporozumień pomiędzy nami nie moge powiedzieć złego słowa na Tą właśnie osobę… Szkoda tylko że klasa mnie zapomniała….:( Smutno mi z teog pwodu…ale cóż… pozdrowienia dla 4E…

 16. yhm, no bo pani Okaj wszystko się już miesza. Mam nadzieje, że teraz, kiedy się już szkoła skończyła wiecęj uczniów pójdzie w ślady „dawnej uczennicy” i pokaże prawdziwe oblicze ten pani! więcej info o OKay przy okazji artykułu o grafomaństwie i wierszoklectwie

 17. demencja starcza też ma różne oblicza, stad pewnie jej nagły zwrot w stronę wczesniej tępionej i nienawidzonej gwary i kultury śląskiej. Być może, skoro mowa jest od dłuższego czasu o Europie regionów, nasza psorzyna doszła (bo do tytułu profesora nawet licealnego jej niezwykle daleko), że warto byłoby teraz potłuc dla poklasku coś regionalnego. Dla Teresy Okaj godność i honor nie istnieją. Każdy może zrobić z siebie błazna…

 18. niech pani pamięta: skrzywdzony człowiek, upokorzony tylko dlatego, że jakaś wykształciucha uważała się za lepszą z powodu miejsca swojgo pochodzenia, potrafi długo pamietać, a pani wspaniale haniebne zachowanie i czyny pociągną się za panią jeszcze długo, być może do końca pani dni…

 19. Boże o jakich Wy piszecie wykładach tej pani. Forma wypowiedzi poprzedzona tytułem samodzielnego naukowca typu profesor jest z grzeczności, czy rzeczywiście ma ona ten tytuł, to powinno być np.prof.zwyczajny, lub w mniejszym stopniu, prof. nadzwyczajny dalej prof. dr hab. Myślę , że wykłady dopiero was czekają. Za jej sprawą to są tylko lekcje – dzieciaki.

 20. Prof. Okay (nie mylic z OKEJ – jak czesto powtarzala)nie byla o.k. – no moze dla tych, co byli lizusami. Reszta „orala” nosami wszelkie lektury, by w miare nie zababrac sobie swiadectwa maturalnego przez mierna ocene z j. polskiego. Ona byla niesprawiedliwa i tyle.

 21. Jeśli chodzi o obłudę religijną i robienie wokół siebie szumu, to ta pani jest Frączkiem w spódnicy. Na wszystko patrzy przez pryzmat JP2 (to chyba jakaś miłość platoniczna??). Poza tym zawsze faworyzowała swoich uczniów, którzy występowali w jej teatrzykach i byli „wiernymi poddanymi”.

 22. oglądałem fotorelacje z tego muppet show i zastanawia mnie, jak wielka jest megalomania tej pani? co to w końcu było? przedstawienie uczniów czy okajki? Jeśli ten występ to tylko lansik okajki, to artykuł powinien nosić tytuł „wiejska potańcówa”. PS. Zdjęcie „kobieta i mikrofon” – bezcenne

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here