Dnia 19 kwietnia w auli Politechniki Śląskiej w Rybniku w trakcie Targów Książki Edukacyjnej odbędą się BEZPŁATNE warsztaty metodyczne dla nauczycieli
W trakcie TKE odbędą się bezpłatne warsztaty metodyczne.
Nauczyciele otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach.
Konferencje metodyczne i warsztaty metodyczne
19 kwiecień 2007 r.
sale Politechniki Śląskiej, ul. Kościuszki 54
I
11.00 -12.30
Funkcje jakich nie znamy. Teresa Sawicka
matematyka
nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
II
10.40 – 12.10
12.35 – 13.50
Nauczyciel polonista wobec wyzwań XXI w. z podręcznikami,
które stwarzają możliwości. Maria Dąbrowska
Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów,
REA
III
12.55 – 13.45
Przygotowanie do egzaminu zawodowego w świetle wyników
egzaminu. Halina Sitko
Centralna Komisja Egzaminacyjna
REA
IV
13.55 – 14.55
Informatyka Europejczyka – nowoczesny projekt edukacyjny.
Grzegorz Jankowski
Helion
V
13.55 – 14.55
VI
15.00 -16.00
Komputerowe opowieści. Marek Gulgowski
współautor
nauczyciele informatyki kl. IV -VI szkoła podstawowa
Czarny Kruk
VII
15.00 – 16.20
Znajdź, kształtuj i chroń swój głos. Marek Stołowski
śpiewak operowy, pieśniarz, aktor
nauczyciele nauczania zintegrowanego
JUKA-91
VIII
16.25 – 17.55
Powrót do źródeł. Tomasz Buja
historia
nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
sale RODNiIP „WOM”, ul. Parkowa 4A
IX
10.00 -11.15
Jak motywować uczniów do nauki na lekcjach biologii
– proste sposoby na trudne zadania. Teresa Borowska
nauczyciele gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
Operon
X
10.00 – 11.15
Zastosowanie statystyki na lekcjach historii i wos-u.
Piotr Werner
nauczyciele gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
Operon
14.00 – 15.30
Wykorzystanie internetu w edukacji. Wiking




![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)

![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)
![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)




![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)





![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)






