Spotkania integracyjne.

Przedstawienie jasełkowe było okazją do ponownego spotkania się młodzieży Gimnazjum nr 2 i maluszków z naszego przedszkola.
Tym razem w znaczącej roli aktorów dzieci przedstawiły historię Bożego Narodzenia. Tym bardziej mali aktorzy byli dumni z siebie, gdyż w przedstawieniu uczestniczyła również grupa młodzieży z Węgier wraz ze swoją opiekunką.
Maluszki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie nastąpiła wymiana prac plastycznych dzieci przedszkolnych z uczniami z Węgier.

Inicjatorkami spotkań są wychowawczynie grupy maluszków Pani Bożena Fajger i Beata Musioł oraz Pani Katarzyna Koczy z Gimnazjum nr 2 w Raciborzu.
opr.br

- reklama -
- reklama -

25 KOMENTARZE

 1. Popieram ten apel!. Młodzi ludzie muszą mieć gdzie się „wyszaleć” a najlepiej jak to robią poprzez rózne formy sportu (nawet te extremalne jeśli jest taka potrzeba). Już wielokrotnie pisałem o braku takiego miejsca w Raciborzu i wskazywałem na niecki basenowe po starym basenie na Bema. Teren wyczyścić, oświetlić, nieckę podłączyć do kanalizacji by odprowadzała deszczówkę, wylać odpowiedni beton i zainstalować odpowiednie przeszkody/podjazdy/pochylnie ale wszystko zgodnie z normami i pod okiem…

 2. …znawców tematu by potem się nie okazało, że miasto zrobi coś takiego ale bez należytej wiedzy tak iż nie da się po tym jeździć. A tak swoją drogą to ta „wirtualna ankieta” jakoś nie działa.

 3. Sami nwet z wielka checia bysmy wzieli udział w budowie skate parku przeciez nigdy za wiele rak do pracy:) czekamy z niecierpliwoscia na decyzje Pana Prezydenta

 4. Super pomysł. Popieram, a w razie czego służę kontaktem do ludzi ze stowarzyszenia Spoose z Opola, którzy doprowadzili do założenia skate parku w Opolu (finansowanie – 80% miasto, 20% – firmy produkujące sprzęt, ubrania itp.), a teraz się nim opiekują i organizują w nich zawody, koncerciki, imprezy.

 5. Plan zagospodarowania basenu przy ul.Bema był wiele lat temu na tacy.Znalazł się inwestor z pieniędzmi i pomysłem na basen i piękny park rekreacji. Niestety Urząd Miasta to przerosło i spieprzyli sprawę-wystraszyli inwestora zaporowymi warunkami umowy najmu obiektu.. I tak se gnije to wszytsko. Już dawno mogło tu być miejsce rekreacji letniej dla dzieci. I to w centrum, a nie na zadupiu! Utopili kasę w gliniance na oborze. Mam nadzieje, że ze skateparkiem „gryzipiór” nie zrobi powtórki…

 6. Podpisuje się pod tym obiema rękami. Pamiętam Jam organizowany na starym basenie… Jeździła tam ekipa sponsorowana przez Malitę rolkarze z Wrocławia i choć sprzęt nie był najlepszy wszyscy zapowiadali że wrócą za rok. Ale za rok władze miasta nie zgodziły się na imprezę…

 7. Mówiąc o Bema, nie miałem na myśli Kelera, który nie do końca wiedział, czym jest potencjał tego miejsca – delikatnie ujmując. Wspominam inwestora-nie z Raciborza-który chciał wydać potworne pieniądze w to miejsce. Ale mieliśmy już 2 glinianki-w oborze i betonpark na żwirowni. Raciborzanom powinno to starczać – tak rozumuje „gryzipiór” z Urzędu w XXI wieku. Nie widzi jak Bema wyglądało 70 lat temu.

 8. Prosze nie marudzić. Chłopaki sie podowiadywali o szczegóły, zrobiły kosztorys, poszli do prezydenta. A ja przeglądając budżet zanotowałem kątem oka 200 tysiaków na Skate Park 😉 Mam nadzieję, że dobrze patrzyłem 😉

 9. No jakoś czytając o 7,5 milionowej nadwyżce i jej rozdysponowaniu jakoś nigdzie nie jest wspomniane o potrzebie zbudowania w Raciborzu skateparku – młodzi dopominajcie się!. Jesteś pewny Dawidzie, że widziałeś 200 tys na skatepark?

 10. Gdyby z nadwyżki budżetowej pozbierać kilka bezsensownych wg mnie pozycji (gazetka urzędu, konferencja nt powodzi, itp…), to może nie wszystko, ale znaczna część na skatepark by się uzbierała. Ale przyjmuję do wiadomości, że ktoś może zaproponować wydatkowanie tych pieniędzy na inny ciekawy i pożyteczny cel.

 11. co nowego w sprawie skateparku??? słyszałem o planach osiru, skatepark na ostrogu czy coś… zna ktoś jakieś konkrety? arki bożka, choć i tak kiepskie miejsce to zawsze coś, teraz nawet to likwidują… ;// heh. cały racibórz.

 12. No jak OSIR zbuduje skatepark, to pewnie będzie jak ze ślizgawką 🙂 Wolno będzie jeździć tylko o parzystych godzinach, bo o nieparzystych park musi odpoczywać.

 13. Sęk w tym, że słowo – Skatepark, przerasta małe móżdżki z Urzędu. To za trudne słowo. Za nowoczesne. Poza tym nikt na nim nie zarobi, tylko młodzież, no to co to za interes? Raciborzanie są zbyt wymagający dla Raciborza 😀 Ja czekam na Dom Starców, bo prezio z kliką coś obiecywali :DDDDDDDDD

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here