Zimowe szaleństwo!!!

Raciborskim harcerzom i harcerkom ani mróz, ani brak śniegu nie przeszkodzą w zimowym harcowaniu.Jak co roku, raciborskie środowisko harcerskie opuszcza Racibórz i kieruje się na górski szlak, aby tam spędzić kilka dni sam na sam z przyrodą.


Tegorocznym celem 1 Raciborskiej Drużyny Harcerzy „Karacena” oraz 2 Raciborskiej Drużyny Harcerzy „Światowid” jest szczyt „Kudłacze”. Szczyt ten przecina czerwony szlak łączący Pilsko z Babią Górą. W tym malowniczym zakatku naszego kraju znajduje się schronisko PTTK, które stanie się ich bazą wypadową przez 5 kolejnych dni biwakowania.


Natomiast 2. Raciborska Drużyna Harcerek „Źródło” swoje zimowe biwakowanie zacznie w Istebnej-Pietraszonce w Akademickim Klubie „WATRA”, który znajduje się w Beskidzie Śląskim, niedaleko Baraniej Góry.


Niespełna rok temu w czasie ferii zimowych odwiedziliśmy wszyscy razem schronisko harcerskie w Milówce. Schronisko to leży przy zielonym szlaku na Hale Boraczą, a dalej na Lipowską i Rysianke. Jak przystało na dzielnych i wytrwałych harcerzy i harcerki wyruszyliśmy na szlak…niesamowite przeżycie! W czasie naszego biwakowania urządzaliśmy gry i zabawy, które zapewne zapisały się na długo w pamięci każdego i każdej z nas.Po feriach spotykamy się na cotygodniowych zbiórkach, by wspólnie spędzać czas na zabawie, śpiewie a przez to rozwijać siebie. Dla nas każdy dzień to wielka przygoda!!!

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na wspólne wędrowanie.


Kontakt dla harcerek,zuchenek i zuchów pod numerem tel.661 680 139

Kontakt dla harcerzy pod numerem tel.695 834 088Do zobaczenia na szlaku…
CZUWAJ!!!
dh.Ewa

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here