Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjne Kluby Książki oparte są na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać wspólnie o przeczytanych lekturach.„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest wymownym znakiem jedności kolejnych pokoleń, które z różnorodności czasów i kwestii tworzą wspólne patrynomium kultury i nauki. Biblioteka jest więc szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla owo Boże natchnienie, które towarzyszyło dziełu stworzenia świata i człowieka.”

Jan Paweł IIKiedy przeczytamy jakąś interesującą książkę chcemy zazwyczaj podzielić się wrażeniami, podobnie jak po wyjściu z kina. Zdarza się jednak, że nie mamy z kim, ani gdzie podyskutować na nurtujące nas tematy.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, Wypożyczalnia Główna mieszcząca się przy ulicy Kasprowicza 12, umożliwia wszystkim takie spotkania, organizując Dyskusyjny Klub Książki
– mówi organizatorka spotkań Krystyna Komarek (ostatnie zdj.), kierownik Wypożyczalni Głównej.


Należy nadmienić, iż w Wypożyczalni Głównej działa od 3 lipca 2003 roku Klub Miłośników Dobrej Książki, do którego należy 9 osób. Są to wierni czytelnicy, a właściwie czytelniczki MiPBP w Raciborzu – komentuje dyrektor biblioteki Małgorzata Szczygielska.


Dyskusyjne Kluby Książki są adresowane do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparte są na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać wspólnie o przeczytanych książkach. Kluby utrzymują, że nie trzeba być krytykiem literackim, by czerpać przyjemność dyskutowania o literaturze.


Spotkania w DKK przy MiPBP w Raciborzu adresowane są do osób, które przede wszystkim lubią czytać i rozmawiać o książkach, a także chcą dzielić się wrażeniami z przeczytanej lektury – nadmienia organizatorka spotkań i dodaje, że uczestnicy klubu nie muszą znać się na literaturze ani prowadzić tutaj poważnych dyskusji literackich.

Spotkania w DKK są doskonałym sposobem na poznanie nowych ludzi.

W czasie dyskusji będą obowiązywać następujące zasady – wylicza pani kierownik:

1. Szanujemy opinie innych!

2.Nie oceniamy gustów czytelniczych członków grupy.

3.Jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe książki.

4.Zasada najważniejsza – dobrze się bawimy!TERMINY SPOTKAŃ:

- reklama -

9.02 – Książka terapią duszy

9.03 – Przebaczyć to odzyskać spokój

13.04 – Światowy Dzień Książki – spotkanie autorskie- „Apetyt na czytanie”

18.05 – „…kropla deszczu mi spadła na rękę…”, poezja nie tylko w maju

15.06 – Zdrowie na talerzu, czyli jak zdrowo i smacznie jeść

14.09 – Kocham Cię życie – ciesz się życiem , bądź aktywny!

19.10 – Jesienna depresja

9.11 – Tym, którzy odeszli (m.in. Ryszard Kapuściński, Krystyna Feldman, Leon Niemczyk)

14.12 – Boże Narodzenie w literaturze.

- reklama -

14 KOMENTARZE

  1. Bardzo się cieszę, że tak otwarcie mówicie o czystej miłości, ja chodzę z chłopakiem i w moim środowisku jesteśmy wyśmiewani , że „dzisiaj kota w worku sie nie kupuje”. proponuje też miesięcznik MIŁUJMY SIĘ tam pisza o ruchu czystych SERC.

  2. Jak przeczytałem wstep, to juz wiedziałem, że nie chce tam isc bo sie wynudzę i posłucham marnej treści kazania. Ciekawi mnie jednak opinia kogoś z dobrym uchem kto był na koncercie. Czy potrafia grać? I czy ten zespół to nie jest przypadkiem jakies piate wcielenie słynnej rodziny F.?

  3. No to fajnie, niech się ludziska rozwijają. Muzyka otwiera umysł i ducha. Ja nie przepadam za umoralnionymi kazaniami w muzyce, zwłaszcza w wykonaniu księdza Rogalskiego i jego patrona R-F, który ponoc był mentorem całej imprezy (cóz, tym razem bierze sie za kampanię z 4 letnim wyprzedzeniem i uderza w tych, którzy za 4 lata pójda głosowac ;), ale szanuję cudze pomysły na życie, chęć działania i talent – więc pozostając przy swoich poglądach, życzę powodzenia, satysfakcji i radości z tworzenia!

  4. Love Story nie zaszokowało, a szczerze mówiac spodziewalem sie po Was więcej. Moim zdaniem za dużo jest gitary klasycznej, a za mało (znacznie za mało)skrzypiec i klawiszy. Slyszałem Was jako „Stater” na czuwaniach i bylem pod wrażeniem, tutaj na koncercie nie zaszokowaliście mnie. Ale nie ukrywam, że bylo calkiem nieźle(: Pozdrawiam

  5. A widzieliście już „Interes Życia” grupy Kairos? Wystawiali go 5x w Raciborzu, ale była taka popularność, że wystawią jeszcze dwa razy. 25 lutego o 19:00 w sali klasztoru „Annuntiata” i 4 marca o 18:00 w DK „Srzecha”

  6. George… na czuwaniach stater to… nicw porownaiu teraz: koncert byl nawet udany sprzet nieziemski… wokal nie za bardzo i teksty smieszne… no ale ja tego nie wymyslalem… gitary dodawaly uroku… ;] a skrzypce byly OK

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here