Dyskusyjny Klub Książki

14

Dyskusyjne Kluby Książki oparte są na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać wspólnie o przeczytanych lekturach.„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest wymownym znakiem jedności kolejnych pokoleń, które z różnorodności czasów i kwestii tworzą wspólne patrynomium kultury i nauki. Biblioteka jest więc szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla owo Boże natchnienie, które towarzyszyło dziełu stworzenia świata i człowieka.”

Jan Paweł IIKiedy przeczytamy jakąś interesującą książkę chcemy zazwyczaj podzielić się wrażeniami, podobnie jak po wyjściu z kina. Zdarza się jednak, że nie mamy z kim, ani gdzie podyskutować na nurtujące nas tematy.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, Wypożyczalnia Główna mieszcząca się przy ulicy Kasprowicza 12, umożliwia wszystkim takie spotkania, organizując Dyskusyjny Klub Książki
– mówi organizatorka spotkań Krystyna Komarek (ostatnie zdj.), kierownik Wypożyczalni Głównej.


Należy nadmienić, iż w Wypożyczalni Głównej działa od 3 lipca 2003 roku Klub Miłośników Dobrej Książki, do którego należy 9 osób. Są to wierni czytelnicy, a właściwie czytelniczki MiPBP w Raciborzu – komentuje dyrektor biblioteki Małgorzata Szczygielska.


Dyskusyjne Kluby Książki są adresowane do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparte są na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać wspólnie o przeczytanych książkach. Kluby utrzymują, że nie trzeba być krytykiem literackim, by czerpać przyjemność dyskutowania o literaturze.


Spotkania w DKK przy MiPBP w Raciborzu adresowane są do osób, które przede wszystkim lubią czytać i rozmawiać o książkach, a także chcą dzielić się wrażeniami z przeczytanej lektury – nadmienia organizatorka spotkań i dodaje, że uczestnicy klubu nie muszą znać się na literaturze ani prowadzić tutaj poważnych dyskusji literackich.

Spotkania w DKK są doskonałym sposobem na poznanie nowych ludzi.

W czasie dyskusji będą obowiązywać następujące zasady – wylicza pani kierownik:

1. Szanujemy opinie innych!

2.Nie oceniamy gustów czytelniczych członków grupy.

3.Jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe książki.

4.Zasada najważniejsza – dobrze się bawimy!TERMINY SPOTKAŃ:

- reklama -

9.02 – Książka terapią duszy

9.03 – Przebaczyć to odzyskać spokój

13.04 – Światowy Dzień Książki – spotkanie autorskie- „Apetyt na czytanie”

18.05 – „…kropla deszczu mi spadła na rękę…”, poezja nie tylko w maju

15.06 – Zdrowie na talerzu, czyli jak zdrowo i smacznie jeść

14.09 – Kocham Cię życie – ciesz się życiem , bądź aktywny!

19.10 – Jesienna depresja

9.11 – Tym, którzy odeszli (m.in. Ryszard Kapuściński, Krystyna Feldman, Leon Niemczyk)

14.12 – Boże Narodzenie w literaturze.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

14 KOMENTARZE

 1. zenio

  bardzo sę ciesze przyjdziemy całą paczką, wreszcie coś czystego..do zobacz..

 2. AGA

  Bardzo się cieszę, że tak otwarcie mówicie o czystej miłości, ja chodzę z chłopakiem i w moim środowisku jesteśmy wyśmiewani , że „dzisiaj kota w worku sie nie kupuje”. proponuje też miesięcznik MIŁUJMY SIĘ tam pisza o ruchu czystych SERC.

 3. my też bedzięmy caaaałym gronem… juz sie nie możemy doczekać… Powodzenia Love Story

 4. Cieszę się, że są odważni młodzi muzycy którzy się odważyli na takie przesłanie.

 5. Love story rządzi! Z pewnością śpiewają o tym co dzisiaj traci wartosc o czystości! A przecież ona jest piekna! Do piątku:)

 6. Wlasnie wrocilam do domu i od razu musialam napisac;D Koncert byl naprawde swietny!! Teksty piosenek po prostu…brak slow:) Gratuluje 🙂

 7. Jak przeczytałem wstep, to juz wiedziałem, że nie chce tam isc bo sie wynudzę i posłucham marnej treści kazania. Ciekawi mnie jednak opinia kogoś z dobrym uchem kto był na koncercie. Czy potrafia grać? I czy ten zespół to nie jest przypadkiem jakies piate wcielenie słynnej rodziny F.?

 8. A

  Ale sprzęt!! Klasa!

 9. Zaluj ze nie byles, nie dosc ze slicznie spiewaja to maja naprawde dobry sprzet. Jednym slowem potrafia grac 🙂

 10. No to fajnie, niech się ludziska rozwijają. Muzyka otwiera umysł i ducha. Ja nie przepadam za umoralnionymi kazaniami w muzyce, zwłaszcza w wykonaniu księdza Rogalskiego i jego patrona R-F, który ponoc był mentorem całej imprezy (cóz, tym razem bierze sie za kampanię z 4 letnim wyprzedzeniem i uderza w tych, którzy za 4 lata pójda głosowac ;), ale szanuję cudze pomysły na życie, chęć działania i talent – więc pozostając przy swoich poglądach, życzę powodzenia, satysfakcji i radości z tworzenia!

 11. Love Story nie zaszokowało, a szczerze mówiac spodziewalem sie po Was więcej. Moim zdaniem za dużo jest gitary klasycznej, a za mało (znacznie za mało)skrzypiec i klawiszy. Slyszałem Was jako „Stater” na czuwaniach i bylem pod wrażeniem, tutaj na koncercie nie zaszokowaliście mnie. Ale nie ukrywam, że bylo calkiem nieźle(: Pozdrawiam

 12. A widzieliście już „Interes Życia” grupy Kairos? Wystawiali go 5x w Raciborzu, ale była taka popularność, że wystawią jeszcze dwa razy. 25 lutego o 19:00 w sali klasztoru „Annuntiata” i 4 marca o 18:00 w DK „Srzecha”

 13. George… na czuwaniach stater to… nicw porownaiu teraz: koncert byl nawet udany sprzet nieziemski… wokal nie za bardzo i teksty smieszne… no ale ja tego nie wymyslalem… gitary dodawaly uroku… ;] a skrzypce byly OK

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here