Raciborskie wydanie Czaru Par

0

Czy czuje pani cza -czę? – pytał w swojej piosence Andrzej Rosiewicz i czarował na estradzie. W piątkowy wieczór na parkiecie sali widowiskowej w Młodzieżowym Domu Kultury cza-czę wykonali eleganccy tancerze i ich piękne partnerki.Zwinnym, gibkim ruchom i pełnym gracji krokom przyglądali się m.in: Anna Wyszkoni, wokalistka „Łez” i Adam Hajduk, starosta raciborski, Aleksandra Orłowska, choreograf, Marzena Korzonek, Bożena i Toni Georges, członkowie jury Konkursu o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.
Brawa dla organizatorów I Młodzieżowych Karnawałowych Spotkań Tanecznych, oklaski dla jurorów i owacje dla uczestników konkursu – mówi jedna z uczestniczek zabawy. To jest prawdziwy popis umiejętności uczestników kół tańca towarzyskiego MDK, uroczy bal i znakomite zakończenie pierwszego semestru. Dodajmy również niebanalna prezentacja dorobku uczniów i reklama działań placówki.


Organizatorzy skromnie podają, że celem spotkania była m.in. popularyzacja tańca towarzyskiego wśród młodzieży z odnowieniem zasad savoir vivre w tańcu i na spotkaniach towarzyskich. Uczestnicy, w dwóch kategoriach: grupa początkująca i zaawansowana, zaprezentowali tańce standardowe (walc angielski, walc wiedeński, quickstep) oraz latynoamerykańskie (rumba, cza-cza, samba, jive).
Łącznie w prezentacjach udział wzięło 29 par tanecznych. I Nagrodę Dyrektora MDK przyznano parze: Magdalena Rzeszowska i Damian Pawliński,
II Nagroda Dyrektora MDK powędrowała do pary: Karolina Pikuła i Marek Mościcki, natomiast Nagrodę Starosty Raciborskiego otrzymała para – Justyna Grębowicz
i Rafał Żurawski.


Uczestników do prezentacji przygotowywały Regina Bernat oraz Ewelina Uriasz,
na co dzień prowadzące zajęcia taneczne w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.

/BSp/

Zobacz galerię
/MaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here