Sprawcy rozboju zatrzymani.

13 lutego raciborscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat – mieszkańców naszego miasta podejrzanych o dokonanie rozboju.

Sprawcy po wejściu do mieszkania 32 letniego mężczyzny zamieszkałego w Raciborzu przy ul. Wileńskiej dotkliwie pobili swoją ofiarę, a następnie zabrali sprzęt elektroniczny: wieżę stereo, odtwarzacz DVD, komputer oraz telefon komórkowy. Łączna wartość łupu to ok. 3000 zł. Nieprzytomnego pobitego zamknęli w jego własnym mieszkaniu. Zdarzenie miało miejsce 26 listopada 2006r. 

27 listopada 2006 r.w godz. popołudniowych znajomi ofiary zaniepokojeni tym, że ten nie stawił się w pracy, podeszli do mieszkania i przez okno parterowego mieszkania zauważyli mężczyznę leżącego na podłodze w strugach krwi. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli szereg śladów, które wykorzystano w prowadzonym śledztwie, aż do zatrzymania sprawców przestępstwa.

Sprawcom przedstawiono zarzuty z art. 280 par. 2- dot. dokonania rozboju oraz z art. 158 par. 3 – pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Obaj przyznali sie do winy i złożyli wyjaśnienia. Za popełnione czyny grozi im kara pozbawienia wolności – odpowiednio – do lat 12 i do lat 10.
Obecnie trwają ustalania miejsca pobytu trzeciego sprawcy, którego personalia są już policji znane.
14 lutego br. na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu Prokurator Rejonowy wystąpił do Sądu Rejonowego w Raciborzu z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawców zbrodni środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.


/B/

- reklama -

5 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here