W Przemku kino nieme

Kino PRZEMKO zainicjowało cykl „W starym kinie” prezentujący „Krótką historię kina niemego”. W dniach Od 23 do 25 lutego o godz. 18.00 oferuje po dwa filmy z taperem na żywo. Pianiści, obserwując reakcję widzów, będą wykonywać podkład do filmów, tworząc swoisty klimat charakterystyczny dla tego gatunku projekcji.


Dzisiaj nie wyobrażamy sobie filmu bez muzyki. Nadaje ona filmowi tragizm, wzbudza w widzu emocje, buduje nastrój. O roli muzyki filmowej czytaj w dziale Młodzież pisze.
Program kina niemego

„Dobra muzyka filmowa to taka, która pozostaje w ścisłej relacji z obrazem, co powoduje, że nie da się jej zmienić na inną muzykę bez straty dla dobra filmu. Człowiek komponujący tę muzykę musi się bardzo dobrze wczuć w klimat filmu i całkowicie oddać jego charakter w kompozycji.”


/BSp/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Warto dodać, że bilet na każdy dzień, czyli dwa seanse, kosztuje zaledwie 5 zł. Więc szykuje się świetna impreza za naprawdę niską cenę!

  2. Dla rybnickiej Plazy kino Przemko ze swym niemym repertuarem będzie strasznym zagrożeniem. Jeszcze brakuje by pani w kasie zamiast biletów wydawała kamienne tabliczki.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here