Warsztaty teatralne

W DK Strzecha przy ul.Londzina od piątku do niedzieli trwać będą warsztaty teatralne dla młodzieży, które już po raz szósty poprowadzi krakowska grupa młodych aktorów „Tfurcy”.

Dopołudniowe zajęcia prowadzą Mateusz Przyłecki i Dagmara Żabska -absolwenci gardzienickiej Akademii Praktyk Teatralnych oraz Jolanta Donejko – Jolanta Denejko – obecnie studentka II roku Wydziału Reżyserii Dramatu PWST im. L.Solskiego w Krakowie. W latach 1995 – 2005 aktorka i asystent reżysera w warszawskim Studium Teatralnym.


W tym roku gośćmi grupy będą także Anna Nacher i Marek Styczyński, czyli „Projekt Karpaty Magiczne” (Muzyka uprawiana w ramach Projektu nawiązuje do jazzowych innowacji sonicznych inspirowanych brzmieniami etnicznymi a także minimalistycznej odmiany ambient i environment music, nie stroniąc od avant popu oraz posługując się idiomami muzyki tradycyjnej Europy Środkowej i Wschodniej. Krytycy w Polsce i na świecie porównują Projekt Karpaty Magiczne do „wschodnioeuropejskiego Art Ensemble of Chicago”, a specyficzna technika wokalna Anny Nacher jest opisywana przez przywołanie nazwisk Diamandy Galas, Renate Knaupt czy Lydii Lunch, choć śpiewa ona także klimatyczne, kameralne piosenki w stylu Brigitte Fontaine czy Bjork.
Ich zajęcia odbywać się będą po południami  mniej więcej od godziny 16.00. i trwać do 20.00
 
Na zajęcia zaprasza Jolanta Dzumuk.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here