Fotoopowiadania – wystawa fotografii Wojciecha Rogowicza

Fotografia jest doskonałym sposobem do wyrażania i opisywania świata poprzez własne emocje, marzenia… Fotografie są swego rodzaju odkryciem się, otwarciem, ujawnieniem własnych myśli, niepokojów, ideałów…

Wojciech Rogowicz wyznaje, że fotografia jest dla niego ważnym i doskonałym środkiem komunikowania się…

 – Jednak nie jest tylko techniką rejestracji ani sposobem wyszukanego przedstawiania otaczającej nas rzeczywistości. Jest w znacznie wyższym stopniu aktem twórczym zmuszającym nas do przemyślenia naszego otoczenia, do refleksji na temat tego, co nas wizualnie otacza. Fotografia jest doskonałym sposobem do wyrażania i opisywania świata poprzez własne emocje, marzenia… Prezentowane fotografie są swego rodzaju odkryciem się, otwarciem, ujawnieniem własnych myśli, niepokojów, ideałów…Powstały z myśli, ale są również obrazkami, które mają (mogą) rodzić myśli. Nie chcę jednak nikomu narzucać jakiegoś sposobu widzenia. Fotografie moje są wyłącznie propozycją – sugerującą coś, ale bez określonych definicji. Dają się natomiast niemal dowolnie interpretować. I tu muszę odwołać się do wrażliwości duchowej odbiorców, którzy starać się mogą odtworzyć moje procesy myślowe i dopowiadać bądź uzupełniać treści obrazków – fotografii, albowiem jak twierdził Umberto Eco każde "dzieło" ma formę otwartą – komentuje Rogowicz.
Wojtek Rogowicz posługuje się aparatami fotograficznym od kilkunastu lat, a świadomie fotografuje od 10 lat. Po kilku zakrętach edukacyjnych ukończone Wyższe Studium Fotografii, a potem studia magisterskie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Brał udział w różnych wystawach zbiorowych (Zielona Góra, Gorzów, Wielkopolski, Broniszów). Jest pracownikiem Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Fotoopowiadania – wystawa fotografii Wojciecha Rogowicza czynna będzie od 5 do 31 marca 2007 roku w Galerii Kopyto, na piętrze RCK, przy ul. Chopina 21.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here