2.rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca.

Kilka dni później za trumną szedł cały świat, by zamknąć epokę życia Ojca chrześcijaństwa. Tego dnia na Placu Świętego Piotra wiatr niecierpliwie przerzucał kartki Ewangelii leżącej na cyprysowej trumnie, a kiedy zamknął księgę życia, wierni wznieśli okrzyki: Święty, święty! Natychmiast święty.

W drugą rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II raciborzanie tłumnie uczcili pamięć Sługi Bożego.


Przypomnijmy sobie jak żarliwie modliliśmy w ostatnich godzinach jego życia – mówił, prowadzący procesję z kościoła NSPJ w Raciborzu na miejsce spotkania na placu Długosza, ks. proboszcz Adam Rogalski- i zadajmy sobie pytanie: Czego Jan Paweł II nas nauczył? Niech towarzyszy nam refleksja nad nauką głoszoną przez Ojca Świętego.Dotychczas my patrzyliśmy na niego, a teraz on patrzy z wysoka na nas – mówili wierni zgromadzeni na placu Długosza, których połączyła modlitwa o beatyfikację Jana Pawła II –On sam nas wspiera. Ufamy, że nadal patrzy na nas ze swojego niebieskiego okna. Obyśmy umieli sprostać wymaganiom postawionym nam przez Ojca Świętego!Nie lękajcie się wyruszyć w nieznane. Idźcie odważnie, z wiarą i ufnością, wiedząc, że jestem z wami.”Zostawił nam wskazówki, jaką drogą podążać. Jedna z nich to nieść pomoc – mówili harcerze, którzy podczas spotkania na placu rozprowadzali bransoletki z napisem „Pokolenie JP2”. Dochód z ich sprzedaży przeznaczą na leczenie raciborzanki Joanny Ogierman, uczennicy ZSM, chorej na stwardnienie rozsiane.
Spotkanie wzbogacone o występy muzyczne młodzieżowych zespołów zakończyło się o godzinie 22.
Czuwanie zorganizowane przy współudziale Duszpasterstwa Młodzieży.
/BSp/


W ciągu swego pontyfikatu, który trwał 9666 dni, Ojciec Święty Jan Paweł II odbył prawie 300 pielgrzymek, odwiedził 132 kraje oraz prawie wszystkie kontynenty. Podczas wszystkich podróży zagranicznych przebył ponad 1 650 900 km.
To tak jakby Papież 30 razy okrążył Ziemię wokół równika i 3 razy pokonał odległości między Ziemią a Księżycem.
Wszędzie był witany z wielką godnością, radością i miłością. W naszej ojczyźnie był na 8 pielgrzymkach. Przypomnijmy sobie teraz daty tych pielgrzymek:


Rok 1979 I pielgrzymka ,,Niech zstąpi Duch Twój’’


Rok 1983 II pielgrzymka ,,Pokój Tobie, Polsko’’


Rok 1987 III pielgrzymka ,,Trudny dar wolności’’


Rok 1991 IV pielgrzymka ,,Ducha nie gaście’’


Rok 1995 V pielgrzymka ,,Bądźcie ludźmi sumienia’’


Rok 1997 VI pielgrzymka ,,Otwórzcie drzwi Chrystusowi’’


Rok 1999 VII pielgrzymka ,,Bóg jest miłością’’


Rok 2002 VIII pielgrzymka ,,Bóg bogaty w miłosierdzie’’
Zobacz fotogalerię ze spotkania na pl. Długosza.

fot. BSp, AW

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here