Zajęcia dla nauczycieli

W dniach 3 – 5 kwietnia 2007r. przebywali w naszej szkole nauczyciele z BBS II i Siemens Transportation Rail Academyz Brunszwiku, którzy prowadzili zajęcia dla grupy nauczycieli z naszej szkoły.

Tematy zajęć:
1) Jak radzić sobie z uczniem trudnym na przykładach stosowanych w Niemczech – dla pedagogów,
2) Metody aktywizujące w nauczaniu języka angielskiego.Zajęcia były efektem ubocznym praktyk miesięcznych naszych uczniów w Brunszwiku. W rozmowach prywatnych kordynatora projektu Leonardo Da Vinci Konrada Hajdasza z partnerami w Niemczech wyłoniła sie możliwość przeprowadzenia ciekawych zajęć dla nauczycieli naszej szkoły.

- reklama -

Na późniejsze oficjalne zaproszenie wystosowane przez Dyrektora przyjechał do Raciborza nauczyciel Siemens Transportation Rail Academy, Paul Kavanagh z żoną (nauczycielką i pedagogiem w Haupschule Heidberg) oraz Jens Mueller. We wtorek i środę przeprowadzili cykl zajęć dla nauczycieli i dla uczniów dotyczących metod aktywizujących w nauce języka angileskiego w szkole.

Pani Kavanagh przedstawiła pedagogom system dyscyplinowania uczniów w szkole podstawowej w Haupschule Heidberg, który staje się w Brunszwiku bardzo popularny i przynosi dobre efekty. Zasada stosowania żółtej, a następnie czerwonej kartki i dalsza współpraca ucznia, pedagoga, nauczyciela, rodziców i instytucji pozaszkolnych pozwala przeciwdziałać szerzącej się na zachodzie „niemocy pedagogicznej” i braku dyscypliny w szkołach.

/konrado/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here