Wystawa „Jan Paweł II apostoł pokoju”

15 kwietnia w Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione w 2000 r. przez papieża Jana Pawła II, wokół kościoła NSPJ w Raciborzu parafianie i goście mieli okazję zwiedzić plenerową wystawę zdjęć poświęconych Janowi Pawłowi II.

Oglądający wystawę szczególnie upodobali sobie zdjęcie papieża modlącego się w ogrodzie.


Wiele emocji wzbudzają fotografie z obrzędów pogrzebowych na Placu Św. Piotra. Wszyscy ze wzruszeniem zatrzymują się przy ostatnim obrazie w prezentowanej kolekcji przedstawiającym grób Jana Pawła II w podziemiach Bazyliki św. Piotra.

Wystawa wzbudza emocje, ludzie dziękują za jej zorganizowanie i za podtrzymywanie w tej formie pamięci o postaci Jana Pawła II – mówi komisarz wystawy Krystian Niewrzoł.


I dodaje: Skarbnicą złotych myśli staje się nasza księga pamiątkowa. Raciborzanie cytują tu słowa Ojca Świętego, dzielą się wspomnieniami z pielgrzymek i osobistych kontaktów z naszym papieżem, piszą o swoich uczuciach i doznaniach.

To już druga wystawa fotografii poświęconych Janowi Pawłowi II sprowadzona do Raciborza przez Krystiana Niewrzoła. Poprzednia, prezentowana w październiku 2006 roku, cieszyła się ogromną popularnością. Każda wystawa opatrzona jest okolicznościową pieczęcią – przypomina K.Niewrzoł- jest to pamiątka dla wiernych z parafii.Patronat nad ekspozycją, która krąży po Polsce już od roku, a do Raciborza została przywieziona wprost z Gdańska sprawuje ks. kardynał Stanisław Dziwisz – przypomina inicjator wystawy.


Na wystawę składa się 20 obrazów, z których największe mają wymiary 235x100cm. Ustawione w ciągu dają 50 metrów. Autorami prezentowanych zdjęć są: koreański mistrz obiektywu Baik Nam Sik i papieski fotograf Arturo Mari (Włochy).


 


22 kwietnia wystawa będzie prezentowana przy kościele w Kuźni Raciborskiej.


/BSp/
Zobacz GALERIĘ zdjęć- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here