MONODRAM, CZYLI TEATR JEDNEGO AKTORA

Ten konkurs towarzyszy nam od 2000 roku. 17 kwietnia 2007r. został on już po raz ósmy zorganizowany go dla uczniów szkół raciborskich, ale dopiero od dwóch lat zyskał rangę konkursu powiatowego. Tym razem został objęty honorowym patronatem Starosty Raciborskiego- pana Adama Hajduka. O randze konkursu świadczy nie tylko ten patronat, ale także wysoki poziom prezentowany przez uczestników Monodramu.Młodzież doskonale radzi sobie w takim rodzaju sztuki. Potrafi świadomie wyrażać emocje poprzez różnorodny i ciekawy dobór repertuaru, trafny dobór kostiumów i rekwizytów, czy przemyślany gest i ruch sceniczny.
Z pewnością nie jest to jedynie zasługą talentu i pracy uczniów, ale także ich opiekunów, najczęściej nauczycieli języka polskiego.
Komisję i widzów najbardziej zachwyciła swoim występem Aleksandra Tabor z Gimnazjum nr 1, zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Barbarze Wycisk, a trzecie Dobrawie Frączek. Wyróżnienia otrzymali ponadto: Karolina Trybus, Manuela Krzykała
i Artur Kandziora.
Myślimy, że warto brać udział w takich konkursach nie tylko dla samej satysfakcji, czy dyplomów i nagród, ale także dla punktów na świadectwie, co jest niebagatelne zwłaszcza dla trzecioklasistów.
Zapraszamy więc za rok na dziewiąty Monodram w Gimnazjum nr 5.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here