Raciborski Pałac Ślubów zmienia swoją siedzibę

Na czas trwania remontu, Urząd Stanu Cywilnego zmienia swoją siedzibę. Od 30 kwietna 2007 roku wszystkie formalności będzie można załatwiać w budynku Urzędu Miasta przy ul. Batorego 6. Śluby będą natomiast udzielane w hotelu Polonia przy pl. Dworcowym.

Prezydent Mirosław Lenk zachwala takie rozwiązanie – w hotelu znajduje się bardzo reprezentatywna sala, gdzie udzielane będą śluby. Do tego na miejscu jest restauracja na małe przyjęcia. Można również skorzystać z apartamentów oferowanych przez hotel, zaś miasto z tytułu wynajmu sali ponosić będzie korzystną, niską opłatę.

Modernizacja budynku USC obejmuje remont pomieszczeń biurowych i piwnicznych. Prace polegać będą na wymianie stolarki okiennej, części instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wymianie instalacji elektrycznej, wykonaniu instalacji klimatyzacji i wentylacji. Ponadto, zamontowana zostanie również winda dla osób niepełnosprawnych.

- reklama -

Remont rozpocznie się w maju br. Jest to pierwszy generalny remont budynku od 1969 roku, kiedy to Pałac Ślubów rozpoczął swoją działalność przy ul. Wileńskiej.

W  roku ubiegłym aż 187 par zdecydowało się zawrzeć związek małżeński w raciborskim Pałacu Ślubów.

O przenosinach USC czytaj również: Hotelowe "tak"

/C/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here