Podzielono środki na realizację zadań z dziedziny kultury, sportu i rekreacji

Powiat rozstrzygnął otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego oraz w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, sportu i rekreacji. Na wsparcie realizacji zadań publicznych w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego powiat przeznaczył ponad 19 tys.zł.
Grupa Rosynant dostała 2,5 tys.zł na realizację kolejnej edycji "Wiatraków", parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przekazano 4 tys.zł. na organizację XVI już festiwalu "Spotkałem Pana", Stowarzyszenie ASK na Raciborski Festiwal Sztuki "Ciało. Duch. Miasto" dostało 8,5 tys.zł. 2 tys.zł. otrzymało Raciborskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Raciborzu na widowisko historyczne "Intronizacja Króla Kurkowego 2007" zaś parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rudach dostała 2,5 tys.zł. na "Muzykę w starym opactwie".

Na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, sportu i rekreacji przeznaczono 10 tys.zł.
MKZ "Unia" na organizację II Plażowych Mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym oraz meczu międzynarodowego reprezentacji "Unia" Racibórz – TSV Dewangen (25-26 sierpnia 2007 r.) otrzymała 4 tys.zł. zaś Międzyszkolny Klub Sportowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego "Victoria" Racibórz na organizację IV Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Prezesa MKS-SMS "Victoria" Racibórz z udziałem reprezentacji z Werdohl w ramach współpracy Powiatu Raciborskiego z Markischer Kreis dostała 6 tys.zł.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here