Klubowe spotkanie piłkarzy „Unii” Racibórz na Srebrnej

Od wielu lat tradycyjnie raz w roku byli piłkarze raciborskiej „Unii” spotykają się na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu. Zawsze jest ciekawie.


Ważnym elementem tego spotkania jest rozegranie meczu piłkarskiego oldbojów. W jednej drużynie zagrają piłkarze na stałe mieszkający w Niemczech w drugiej koledzy klubowi, mieszkający w Polsce. W tym roku datę tego „wielkiego pojedynku” wyznaczono na piątek 18 maja na godz.16.00.


Gwizdek sędziego rozpocznie mecz, w którym przeciwko sobie zagrają oldboje Ratiborer Fussballer i „Unii” Racibórz i jak co roku będą chcieli się zaprezentować jak najlepiej. To pokolenie piłkarzy, którzy decydując się na wyjście na boisko wiedzą, że nie ma odpuszczania. Tym bardziej, że zostanie wybrany najlepszy zawodnik meczu.
Menadżerem drużyny „gości” jest Andreas Rim, nie wiemy jeszcze kto w tym roku poprowadzi drużynę gospodarzy. W poprzednim spotkaniu rolę tę pełnił Józef Teresiak.  


Dla grających zawodników to w wielu przypadkach wielkie wyzwanie, jeszcze dwa lata temu można było zobaczyć w akcji Konrada Klimaszkę. Stefan Michalski tradycyjnie przygląda się grze młodszych, ale już dojrzałych mężczyzn. Zazwyczaj grywają: Józef Siara, Stefan Kachel, Bronisław Pielczyk, Jerzy Kwaśny, Adam Bedryj, Piotr Szlezinger, Christian Gruschka, Joachim Bugdol, Georg Wojtyna, Mariusz Biedronka, Józef Rzytki,Christian Zimnicki wszyscy w przeszłości grywali w polskiej I czy II lidze. W zeszłym roku gościnnie w drużynie gości wystąpił Ryszard Wolny, też zawodnik raciborskiej „Unii” tyle, że w innej dyscyplinie sportu.
Kogo zobaczą kibice w tym roku owiane jest mgiełką tajemnicy, która niechybnie opadnie w piątkowe popołudnie.


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here