Hania Żurek zaprezentuje się na konkursie w Gdyni

Hania Żurek, uczennica pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego, chociaż uczy się w klasie o profilu matematyczno-fizycznym, to ze smakiem rozkoszuje się w literaturze, czego dała dowód m.in. podczas OKR.

Hanna, przygotowywana do 52. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiegoprzez Jolantę Dzumyk – instruktorkę RCK, przeszła pomyślnie etap powiatowy, następny w Głubczycach i kolejny w Brzegu. W Brzegu atmosfera była bardzo przyjazna -wspomina laureatka – organizatorka całego wydarzenia była bardzo sympatyczna i uczynna. Dla mnie, debiutantki, ważne było to, że po występach jurorzy rozmawiali z każdym uczestnikiem. Ocena jurorów, ich wskazówki są najcenniejszym podsumowaniem każdego etapu.
Hanna startowała w mało popularnej kategorii „Wywiedzione ze słowa”. Opanowała trudną sztukę interpretacji połączonej z ruchem scenicznym,a wzbogaconej o rekwizyty.

Regulamin konkursu zakłada, że z wojewódzkiego etapu przechodzi tylko jedna osoba do finału. Miałam to szczęście, że dostałam się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 31.05 – 3.06 br. w Gdyni – mówi Hania. Wspólnie z moją instruktorką przygotowałam fragment książki Olgi Tokarczuk „E.E” opowiadający o 15-nastoletniej dziewczynie, która niespodziewanie odkrywa w sobie zdolności paranormalne. Erna Eltzner pozostaje pod wielkim wpływem matki, która w pewien sposób ją skrzywdziła, organizując w domu seanse spirytystyczne. Erna jest dziewczyną delikatnej konstrukcji psychicznej. Kiedy jej wrażliwość nie wytrzymuje przejmuje rolę medium. Generalnie jest to smutna opowieść o dziewczynie skrzywdzonej przez matkę. Mam nadzieję, że mój występ spodoba się na Wybrzeżu – komentuje licealistka.

Przed finałem popracujemy jeszcze nad tekstem, interpretacją i grą, aby postać była jak najbardziej przekonująca i pozostała w pamięci widzów – dodaje instruktorka Jolanta Dzumyk.

/BSp/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here