Jubileuszowy festyn na Płoni

Drugi dzień obchodów jubileuszu parafii św. Paschalisa również zgromadził na Płoni setki parafian i gości.

Cóż się dziwić – komentuje ojciec Zenon – stanęliśmy na wysokości… i załatwiliśmy nawet pogodę. Przygotowania do obchodów 75-lecia parafii św. Paschalisa na Płoni trwały kilka miesięcy, co przy siedmiu zakonnikach w parafii, przekładało się na wiele godzin pracy. Uruchomiliśmy stronę parafii, zadbaliśmy o program, który przyciągnie wiernych.

W drugi dzień festynu na scenie zaprezentowały się zespoły dziecięce i młodzieżowe. Owacje zebrał zespół Młodzieżowego Domu Kultury „Miraż”, który przygotował program związany z dziesiątą rocznicą powodzi – wydarzenia, które głęboko utkwiło w pamięci raciborzan z Płoni. Powodzeniem cieszyła się licytacja, do której wystawiono np. dzieła rzemiosła i rękodzieła, a nawet czekoladowy tort.

Z naszych szacunków wynika, że festyn odwiedziło każdego dnia około tysiąca osób – podsumowuje o. Zenon, co przy parafii 1700 osób jest wcale ładną liczbą. Dziękujemy za pomoc w organizowaniu festynu, jak również za obecność, wspólną modlitwę, zabawę oraz atmosferę tego spotkania. Zobacz też Płonia świętuje 75 lat parafii i fotogalerię.

/BSp/


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here